صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

چرا باید بیمه شویم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که وضعیت اقتصادی شما در آینده چگونه خواهد بود؟ در زمانی که دیگر توان کار کردن نداشتید، یا به علت حادثه‌ای، امکان ادامه فعالیت اقتصادی و کسب درآمد برای شما میسر نبود، چگونه می‌خواهید از پس هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان برآیید.

بیمه شدن نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، راهکار پیشنهادی ما، برای آرامش اقتصادی شما، کشاورزان، روستاییان و عشایر عزیز کشور در آینده است. با بیمه شدن نزد این صندوق، از مزایایی مانند «مستمری پیری» و «مستمری ازکار‌افتادگی» برخوردار می‌شوید و بازماندگان شما نیز، «مستمری بازماندگان» را دریافت می‌نمایند.

 

مستمری پیری

اگر شما روستایی، عشایر، کشاورز غیرساکن در روستا یا ساکن شهرهای زیر 20 هزارنفر جمعیت هستید، کافی است حداقل 15 سال، حق بیمه خود را بر اساس سطوح درآمدی مختلفی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مشخص کرده بپردازید و بعد از 65 سالگی، هر ماه، مستمری بگیرید .

 

مستمری بازماندگان

تفاوتی ندارد که چقدر سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید. اگر در جریان یک حادثه ناشی از کار فوت کنید، افراد واجد شرایط تحت تکفل شما، مستمری بازماندگان را دریافت می‌کنند .

 

این را بدانید که اگر یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید و 90 روز از حق بیمه سال آخر را هم پرداخت کرده باشید، درصورت فوت به هر دلیلی، بازماندگانتان مستمری می‌گیرند .

 

مستمری از کار‌افتادگی کلی

اگر بر اثر حادثه‌ای در جریان کار از کار افتاده شوید، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه، تا پایان عمر مستمری از کارافتادگی می‌گیرید. حتی پس از فوت، بازماندگانتان هم از این مستمری بهره‌مند می‌شوند .

 

اما یک پیشنهاد ویژه! اگر به دلایلی غیر از حوادث ناشی از کار ازکارافتاده کلی شوید و فقط یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشید، به شرط آنکه در طول سال آخر منتهی به وقوع از کار افتادگی کلی، حق بیمه 90 روز را پرداخت کرده باشید می‌توانید مادام‌العمر از مزایای مستمری از کار افتادگی کلی استفاده کنید.
نظرات کاربران