صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
استاندار خراسان شمالی:

ضریب نفوذ بیمه روستایی به بالای ۸۰ درصد برسد

استاندار خراسان شمالی در هدفگذاری جدید خود برای بیمه اجتماعی روستائیان استان گفت: ضریب نفوذ بیمه شدگان روستایی تا پایان امسال باید به بالای ۸۰ درصد برسد و حتی در برخی شهرستان ها این عدد ۱۰۰ درصد شود.

دکتر محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی در نشست بررسی اشتغال و شرکت‌های تعاونی که با حضور رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برگزار شد، اظهار داشت: آمار تعداد بیمه‌شدگان روستایی به فرمانداران اعلام می‌شود تا با برنامه ریزی مناسب و زمان دار، تا پایان امسال افراد تحت پوشش بیمه در مناطق روستایی افزایش یابد.

 

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دکتر شجاعی افزود: فرمانداران باید با نگاه ویژه کمیته‌های شهرستانی را برگزار و مشخص کنند کدام سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این هدف، پای کار باشند و وظایفشان را تشریح کنند.

 

وی ادامه داد: اینکه بر اساس آمار و ارقام کشاورزان بیشترین هزینه برای پرداخت بیمه را انتخاب می‌کنند نشان دهنده درآمد بالای آنان نیست، بلکه نشان می‌دهد دغدغه اصلی آنان بیمه است.

 

در ادامه رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستاییان کشور هم گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از عشایر و روستائیان بیمه شده‌اند که یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر آنان فعال هستند.

 

اسدالله رازانی افزود: در استان خراسان شمالی بیمه باقی مانده به لحاظ تعداد سرپرست خانوار ۶۰ درصد و به لحاظ فرد حدود ۸۰ درصد است.

 

رازانی گفت: از حدود ۱۱۰ هزار خانواده روستایی این استان ۳۲ هزار نفر بیمه شده این صندوق هستند که از این تعداد ۲ هزار نفر هم از مزایای بیمه بازنشستگی بهره مند می‌شوند.

 

رازانی با بیان اینکه به اذعان خود روستاییان، بیمه موجب ایجاد عزت نفس در خانواده‌های روستایی می‌شود، مطرح کرد: دکتر شجاعی با نگاه ویژه‌ای و با دقت بالا پیگیر بیمه روستاییان هستند و این صندوق آمادگی دارد در میزان ضریب نفوذ بیمه در این استان جهش ایجاد کند.
مطالب مرتبط

تسلیت

تسلیت

علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با صدور پیامی، درگذشت برادر گرانقدر دکتر اسد‌الله رازانی رییس هیات‌مدیره این صندوق را تسلیت گفت.

|

شیرکانی مطرح کرد:

ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی
شیرکانی مطرح کرد:

ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از ضرورت تغییر نگرش در سیاست‌ها و رویکردهای صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی در سال های فعالیت این نهاد بیمه گر اجتماعی سخن گفت و افزود: بقاء و توسعه هر سازمان، وابسته به واکنش مناسب و به موقع آن به تغییرات محیطی است.

|

شورای افتاء ترکمن صحرا:

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان جایز است
شورای افتاء ترکمن صحرا:

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان جایز است

اعضای شورای افتاء در محفل فقهی علماء احناف ترکمن صحرا، فعالیت بعضی از بیمه های مروجه که اکثر حق بیمه آنها را دولت پرداخت می کند، همچون صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را به دلیل دارا بودن جنبه تبرعی و تعاونی بودن، جایز دانست.

|

اسدالله رازانی: صندوق بیمه اجتماعی به جامعه مولد روستایی و عشایر خدمت می‌کند

اسدالله رازانی: صندوق بیمه اجتماعی به جامعه مولد روستایی و عشایر خدمت می‌کند

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: این صندوق به جامعه مولد کشاورز، روستایی و عشایر خدمت می کند و همه دستگاه ها باید در جهت گسترش چتر پوشش بیمه‌ای این صندوق تلاش کنند.

|

نظرات کاربران