صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

تاکید بر همکاری مشترک صندوق بیمه و امور عشایر در سمنان

در نشست مشترک مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سمنان با مدیرکل امور عشایری این استان، پیشنهاد شد گزینه وضعیت بیمه اجتماعی در سرشماری سال ۹۹ مرکز آمار ایران از عشایر کوچنده در نظر گرفته شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سمنان در این نشست، گفت: نقش جامعه عشایر در عرصه تولید و اقتصاد با وجود کاهش جمعیتشان در این روزها، نشان از سخت کوشی آنان دارد و باید با حمایت از آنان، تلاش شود تا جایگاه و نقش مفیدشان همچنان تداوم یابد.

 

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، فرزاد افزود: یکی از مقدمات برنامه ریزی، در اختیار داشتن آمار و اطلاعات به روز و دقیق بوده و همچنین از آنجا که هر 10 سال یک بار سرشماری عشایر کوچنده توسط مرکز آمار ایران انجام می شود، پیشنهاد ما این است تا گزینه وضعیت بیمه اجتماعی افراد در سرشماری سال 99 اضافه شود تا بدینوسیله برنامه ریزی بهتری برای افرادی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند، صورت گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: صندوق بیمه سمنان، آماده است که کارکنان امور عشایر استان را در حوزه بیمه اجتماعی آموزش دهد تا بتوان در راستای تحقق اهداف مشترک صندوق بیمه و امور عشایر، گام های بهتری برداشت.

 

خادم، مدیرکل امور عشایری سمنان نیز در این نشست گفت: ارتباط موثر بین دو مجموعه صندوق بیمه و امور عشایری در جهت تلاش و همکاری مشترک در امر بیمه اجتماعی قشر زحمت کش و مولد عشایر، باید هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: برای برخورداری و پوشش خانواده 3800 نفری عشایر استان سمنان از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر، نیازمند تکمیل اطلاعات و استعلام از وضعیت تحت پوشش بودن بیمه اجتماعی به تفکیک شهرستان هستیم تا جامعه هدف مشخص و نسبت به رفع موانع عدم پوشش بیمه ای آنان برنامه‌ریزی شود.
مطالب مرتبط

برگزاری کارگاه ترویجی بیمه اجتماعی در سمنان

برگزاری کارگاه ترویجی بیمه اجتماعی در سمنان

اولین کارگاه آموزشی – ترویجی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای دهیاران و شوراهای بخش سرخه استان سمنان، در راستای ترویج و تبیین اهداف صندوق در روستاها، در محل دفتر مدیریت صندوق در استان برگزار شد.

|

دستور استاندار سمنان به مسئولان استانی برای تلاش در جهت گسترش چتر بیمه‌ای

دستور استاندار سمنان به مسئولان استانی برای تلاش در جهت گسترش چتر بیمه‌ای

علیرضا آشناگر استاندار سمنان با تاکید بر اینکه افزایش ضریب پوشش بیمه روستائیان و عشایر می‌تواند امنیت روانی برای این اقشار ایجاد کند، به فرمانداران، بخشداران و سایر مسئولان استانی دستور داد از همه ظرفیت‌ها برای گسترش چتر بیمه‌ای در استان استفاده کنند.

|

کمیته تخصصی بیمه اجتماعی در شهرستان میامی تشکیل می‌شود

کمیته تخصصی بیمه اجتماعی در شهرستان میامی تشکیل می‌شود

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری سمنان، خواستار تشکیل کمیته تخصصی بیمه اجتماعی در شهرستان میامی شد و گفت: باید بررسی کنیم که چرا با وجود مزایای زیادی که عضویت در صندوق بیمه برای کشاورزان و روستائیان دارد، هنوز افراد زیادی خود را نزد صندوق بیمه نکرده اند.

|

برگزاری کارگاه آموزشی بیمه اجتماعی برای کارکنان امور عشایر سمنان

برگزاری کارگاه آموزشی بیمه اجتماعی برای کارکنان امور عشایر سمنان

در راستای تعامل با اداره کل امور عشایری استان سمنان، کارگاه آموزشی بیمه اجتماعی عشایر با حضور روسای ادارات شهرستان و مدیران عامل شرکت‎های امور عشایری، در محل دفتر مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان سمنان برگزار شد.

|

نظرات کاربران