صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

کمیته تخصصی بیمه اجتماعی در شهرستان میامی تشکیل می‌شود

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری سمنان، خواستار تشکیل کمیته تخصصی بیمه اجتماعی در شهرستان میامی شد و گفت: باید بررسی کنیم که چرا با وجود مزایای زیادی که عضویت در صندوق بیمه برای کشاورزان و روستائیان دارد، هنوز افراد زیادی خود را نزد صندوق بیمه نکرده اند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، صمیمیان در دیدار با مدیر صندوق در استان سمنان افزود: با توجه به پرداخت دو سوم حق بیمه کشاورزان و روستاییان توسط دولت، لازم است از تمام ظرفیت های ممکن برای برخورداری روستاییان از این خدمت استفاده شود.

 

محمد فرزاد، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان هم در این دیدار گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در جهت بهره‌مندی کشاورزان، روستائیان و عشایر از بیمه اجتماعی ارائه خدمت می کند.

 

وی گزارشی از عملکرد صندوق در استان سمنان ارائه کرد و افزود: بیشترین تعداد افرادی که هنوز بیمه نشده اند، در شهرستان میامی هستند و پیشنهاد می شود از ظرفیت های استانداری برای بررسی علت این امر استفاده شود.

 

برگزاری جلسات با بخشداران، آموزش دهیاران در خصوص بیمه اجتماعی روستائیان و همچنین نصب بنر با موضوع مزایای بیمه از محل بودجه دهیاری‌ها در تمامی روستاها از دیگر تصمیمات این دیدار بود.
مطالب مرتبط

صندوق فرصتی ارزشمند برای روستاییان است

صندوق فرصتی ارزشمند برای روستاییان است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی سمنان ضمن تبریک پانزدهمین سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، این صندوق را فرصتی ارزشمند برای پوشش بیمه‌ای روستائیان و عشایری دانست.

|

برگزاری کارگاه ترویجی بیمه اجتماعی در سمنان

برگزاری کارگاه ترویجی بیمه اجتماعی در سمنان

اولین کارگاه آموزشی – ترویجی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای دهیاران و شوراهای بخش سرخه استان سمنان، در راستای ترویج و تبیین اهداف صندوق در روستاها، در محل دفتر مدیریت صندوق در استان برگزار شد.

|

دستور استاندار سمنان به مسئولان استانی برای تلاش در جهت گسترش چتر بیمه‌ای

دستور استاندار سمنان به مسئولان استانی برای تلاش در جهت گسترش چتر بیمه‌ای

علیرضا آشناگر استاندار سمنان با تاکید بر اینکه افزایش ضریب پوشش بیمه روستائیان و عشایر می‌تواند امنیت روانی برای این اقشار ایجاد کند، به فرمانداران، بخشداران و سایر مسئولان استانی دستور داد از همه ظرفیت‌ها برای گسترش چتر بیمه‌ای در استان استفاده کنند.

|

نظرات کاربران