صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
همزمان با سفر رئیس جمهور به اردبیل صورت گرفت

اعطای حکم بازنشستگی به روستائیان در ۳۰ بخش استان

همزمان با سفر  دکتر روحانی، رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به اردبیل، حکم بازنشستگی و مستمری به روستائیان در ۳۰ بخش استان اعطا شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: توسعه بیمه اجتماعی از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است و صندوق بیمه اجتماعی استان نیز همزمان با حضور پربرکت کاروان تدبیر و امید به استان در 30 بخش استان و از هر بخش در یک روستا طی مراسمی حکم بازنشستگی و مستمری به روستائیان عزیز اعطا کرد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور فرهنگی صندوق، رضا عبداللهی با تقدیر از استاندار اردبیل در راستای ابلاغ سهمیه تکلیفی 14 هزار نفری به فرمانداران افزود: استاندار اردبیل، در سال رونق تولید توسعه بیمه اجتماعی  در جامعه هدف را به عنوان یکی از برنامه‌های راهبردی  و توسعه‌ای استان اعلام کرده و تحقق این برنامه توسعه‌ای در کانون‌های تلاش و تولید مستلزم مشارکت جدی مردم و همکاری و همگرایی بیش از پیش فرماندران، بخشداران، دهیاران و دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان در روستاها و مناطق عشایر است.

 

عضور شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل با تاکید بر اینکه باید با تلاش مضاعف نگذاریم روستاها به عنوان منبع مولد پویا از چرخه تولید، اقتصاد و اشتغال حذف شوند، ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان در راستای توسعه و بازسازی روستاها و افزایش رفاه اجتماعی و پویایی کانون‌های تلاش و تولید و با تبعیت از سیاست‌ها، ماموریت‌ها و برنامه‌های ستاد صندوق، گسترش ضریب نفوذ بیمه را در روستاها به عنوان کانون‌های اصلی اقتصاد مقاومتی و منبع مولد پویا با تلاش مضاعف پیگیری می‌نماید.

 

عبداللهی با بیان اینکه برای شتاب دادن به توسعه پایدار روستاها، توسعه بیمه اجتماعی باید به عنوان یک ضرورت در گفتمان توسعه و برنامه‌های رفاهی  و توسعه‌ای کشور مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح کرد: برنامه اصلی صندوق در  سالجاری تحت پوشش قرار دادن حداقل یک نفر از هر خانوار در کانون‌های تلاش و تولید است.

 

وی مزایای اصلی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و بازماندگان عنوان و اضافه کرد: حداقل حق بیمه در سالجاری برای یکسال 270 هزار تومان و حداکثر 660 هزار تومان است که بیمه شده با پرداخت سهم خود می‌تواند از دو  برابر حق بیمه که دولت به عنوان کارفرما در جامعه هدف پرداخت می‌کند برخوردار شود. 

 

عبداللهی شرط سنی برای عضویت در صندوق را حداقل 18 و حداکثر 50 سال سن اعلام کرد و در  خصوص جامعه هدف صندوق نیز گفت: بیمه اجتماعی روستائیان یک فرصت طلایی برای روستائیان، عشایر، کشاورزان ساکن و غیرساکن، قالی‌بافان، زنبورداران، ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت  و بانوان می‌باشد که با پرداخت یکبار حق بیمه در سال می‌توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند.

 

وی با اشاره به برنامه‌ها، اهداف و ماموریت‌های صندوق افزود: جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، کاهش اختلاف طبقاتی، افزایش رفاه اجتماعی روستائیان و جامعه هدف از اهداف اصلی صندوق است و این نهاد بیمه‌گر اجتماعی در راستای افزایش رفاه اجتماعی، گسترش عدالت اجتماعی و افزایش امید در کانون‌های تلاش  و تولید فعالیت می‌‌نماید.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل در پایان گفت: در حال حاضر 54 هزار و 500 نفر در استان اردبیل تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قرار دارند که از این تعداد دو هزار و 800 نفر از صندوق مستمری ماهانه دریافت می‌نمایند.
مطالب مرتبط

برگزاری جشن پانزدهمین سال تاسیس صندوق در گیلان

برگزاری جشن پانزدهمین سال تاسیس صندوق در گیلان

جلسه شورای اداری کارگزاران و جشن پانزهمین سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با رعایت ضوابط بهداشتی در ساختمان مدیریت این صندوق در استان گیلان برگزار شد.

|

رضا عبدالهی خبر داد:

پوشش 55 هزار نفری صندوق در استان اردبیل
رضا عبدالهی خبر داد:

پوشش 55 هزار نفری صندوق در استان اردبیل

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگاران، از پوشش 55 هزار و 500 نفری صندوق در این استان خبر داد و گفت: اردبیل از استان‌های برتر و پیشرو در گسترش چتر بیمه اجتماعی در میان جامعه هدف است.

|

در راستای توسعه بیمه اجتماعی صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه همکاری با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل
در راستای توسعه بیمه اجتماعی صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه همکاری با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

در راستای توسعه بیمه اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری فی مابین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان منعقد شد.

|

نظرات کاربران