صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر فارس:

دولت در حال هدایت سرمایه‌ها به سمت روستاها است

مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس گفت: خدمات صندوق به جامعه هدف باعث جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهر و ایجاد امید به آینده در بین ساکنین روستایی و مناطق عشایری می‌شود و افزایش شغل و رونق در تولید را به‌دنبال دارد.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس، حسین کمالی در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان مهر گفت: سالیان سال خلاء بیمه ای در بین جامعه هدف مشهود بوده که با توجه به تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در سال 1384 این مشکل مرتفع شده و روستائیان و عشایری تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته اند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی به مردم ارائه شده است که گسترش نظام بیمه ای یکی از این خدمات به شمار می رود و دولت در حال حاضر سرمایه ها را به سمت روستاها هدایت می کند.

 

کمالی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی و  تاریخچه صندوق به تشریح خدمات و مزایای صندوق و سطوح درآمدی پرداخت و جامعه ی هدف صندوق را بصورت جداگانه معرفی کرد.

 

کمالی در ادامه با بیان این مطلب که استان فارس از نظر آمار بیمه‌ای مقام سوم را در کشور دارا است گفت: آمار بیمه‌شدگان شهرستان مهر 1300خانوار است که این آمار به هیچ وجه رضایت بخش نبوده و تا رسیدن به درصد جذب قابل قبول باید فعالیت های عمده ای صورت پذیرد تا شاهد گسترش بیشتر چتر حمایتی صندوق بر سر جامعه ی هدف باشیم و این امر محقق نمی شود مگر با همکاری صمیمانه شوراها و دهیاری ها که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

 

بخشدار وراوی شهرستان مهر در ادامه این جلسه تصریح کرد: صنعت بیمه پشتوانه ای است برای حال و آینده آحاد مردم و در واقع بیمه نقطه ای امن برای کلیه صنوف و مردم است و به نوعی آینده را تضمین می کند.

 

امینی گفت: تحت پوشش بیمه قرار  گرفتن اجتناب ناپذیر است و جایگاه خود را در زندگی شهری پیدا کرده لیکن باید با تلاش و دلسوزی در راستای خدمت به محرومین این امر را در روستا ها و مناطق عشایری محقق کرد.

 

وی افزود: روستاییان و عشایر برای تآمین معاش در سختی هستند و باید این عزیزان را از خدمات بیمه روستاییان و عشایر بهره‌مند ساخت تا در آینده شاهد حفظ کرامت انسانی این عزیزان باشیم. لذا امینی از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست با دلسوزی و تلاش فرهنگ بیمه را در بین جامعه هدف نهادینه کنیم.
مطالب مرتبط

هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود
هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود

نایب رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

|

پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است
پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را ظرفیتی بسیار ازشمند دانست و گفت: روستاییان و عشایر، قالی بافان، گلخانه‌داران و دیگر حرف وابسته به بخش کشاورزی و عشایری می‌توانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

|

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس با حضور در استانداری این استان، از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت (سامد) به سوالات کشاورزان، روستاییان و عشایر پاسخ داد.

|

اعطای احکام مستمری بگیران صندوق در استان فارس

اعطای احکام مستمری بگیران صندوق در استان فارس

رحیمی استاندار فارس، قاسمی مدیرکل جهاد کشاورزی استان، کمالی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس و جمعی از مسئولان استانی با حضور در روستای کورده از توابع شهرستان لارستان استان فارس، احکام تنی چند از مستمری بگیران صندوق را به آنها اهدا کردند.

|

نظرات کاربران