صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
شیرکانی مطرح کرد:

ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از ضرورت تغییر نگرش در سیاست‌ها و رویکردهای صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی در سال های فعالیت این نهاد بیمه گر اجتماعی سخن گفت و افزود: بقاء و توسعه هر سازمان، وابسته به واکنش مناسب و به موقع آن به تغییرات محیطی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در همایش دوروزه مدیران این صندوق که با حضور مدیران ارشد صندوق در ستاد و استان‌ها و با هدف ارزیابی عملکرد 9 ماهه صندوق و تبیین سیاست‌ها و راهبردهای کلان، در محل سالن همایش‌های هتل قلب تهران برگزار شد، به ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات و پویایی‌های محیطی اشاره کرد و گفت: نگاهی به متغیرهای محیطی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، از تغییرات بسیار حائز اهمیت از سال 1383 تا 1398 در محیط صندوق نشان دارد.

 

وی افزود: سال‌های آغازین فعالیت‌های صندوق در دوران رونق‌ نفتی و به تبع آن، بالابودن توان مالی دولت قرار داشت اما امروز، شاهد کاهش چشمگیر سهم درآمدهای نفتی هستیم و تغییراتی از این دست را می‌توان در سایر عوامل محیطی مانند درآمد سرانه جامعه هدف صندوق نیز مشاهده کرد.

 

شیرکانی با تاکید بر ضرورت درنظرگرفتن تغییرات محیطی بر برنامه‌ریزی‌های صندوق، ادامه داد: در کنار توجه به این تغییرات محیطی، هر سازمان باید به صورت مستمر و دوره‌ای، اقدام به سنجش موقعیت خود نسبت به چشم‌انداز، ماموریت و اهداف خود نموده تا در صورت وجود هرگونه انحراف از آنها، با بازبینی روندهای عملیاتی موجود بتواند مجدداً و در اسرع وقت خود را در مسیر صحیح تحقق چشم‌انداز قرار دهد.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نخستین گام در این تغییر نگرش را درک ماهیت متفاوت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نسبت به سایر صندوق‏ها دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، سازمان بیمه‌گری با جامعه هدف کاملا متفاوت از سایر صندوق‌های بازنشستگی عمومی کشور است و این ویژگی‌های متمایز و منحصر به فرد جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی باید در تمامی مشخصات و ارکان صندوق ازجمله ساختار، ترکیب سرمایه انسانی، بازاریابی و تبلیغات، استفاده از فناوری اطلاعات، مدیریت جریان نقدی، نگرش مدیریتی و ... منعکس شود و الگوبرداری صرف از سایر صندوق‌های بازنشستگی عمومی کشور می‌تواند ناکارآمدی و کاهش بهره‌وری کار و سرمایه در این صندوق را در پی داشته باشد.

 

شیرکانی افزود: با در نظر گرفتن این شرایط، در ابتدای دوران جدید مدیریتی صندوق تلاش کردیم ویژگی‌های این دوران جدید را در قالب بسته سیاستی 10 گانه تببین و ابلاغ کنیم. در این بسته سیاستی، توجه به مقوله پایداری مالی و تعادل در صندوق و درک تنوع و تفاوت‌های جامعه هدف ازجمله مهمترین اولویت‌ها است.

 

وی ادامه داد: در ادامه این روند و در راستای حرکت به سمت ارتقای اثربخشی و مطلوبیت صندوق، یک نظام برنامه‌ریزی جدید با توجه کامل به تفاوت‌ها و شرایط هر یک از استان‌ها طراحی شد و با بیش از 700 نفر ساعت کار کارشناسی، توانستیم اولویت‌های صندوق را با تکیه بر خرد جمعی در آوریم و امیدواریم این برنامه‌ها، با مشارکت هرچه بیشتر مدیران و کارشناسان صندوق، به بهترین شکل اجرایی شود چراکه هدف نهایی آنها، خدمت به جامعه هدف صندوق، یعنی همان کشاورزان، روستاییان و عشایر غیور و زحمت‌کش کشور است.

 

دکتر اسدالله رازانی، رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دکتر حامد قادرمزی و مجتبی شاه‌قلیان از اعضای هیات مدیره نیز در ادامه این همایش، مطالبی در خصوص ضرورت‌های برنامه‌محوری در صندوق ارائه کردند.

 

در ادامه این همایش، مسائل صندوق در پنل‌های تخصصی با حضور و مشارکت مدیران و کارشناسان بررسی و پیرامون آنها، تبادل نظر شد.
مطالب مرتبط

شیرکانی در دیدار نمایندگان منتخب استان گلستان تاکید کرد؛

منابع صندوق‌ امانت است
شیرکانی در دیدار نمایندگان منتخب استان گلستان تاکید کرد؛

منابع صندوق‌ امانت است

نمایندگان منتخب مردم شریف استان گلستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با علی شیرکانی مدیرعامل این صندوق دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

|

شیرکانی خبر داد:

تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر
شیرکانی خبر داد:

تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر

علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از تمدید مهلت پرداخت حق بیمه افرادی که در اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان پرداخت حق بیمه خود را نداشته‌اند، خبر داد.

|

شیرکانی در دیدار ویدئوکنفرانسی با مدیران ستادی و استانی خبر داد:

افزایش ارزش دارایی‌های صندوق در سال 1398
شیرکانی در دیدار ویدئوکنفرانسی با مدیران ستادی و استانی خبر داد:

افزایش ارزش دارایی‌های صندوق در سال 1398

نخستین جلسه مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس برگزار شد.

|

تسلیت

تسلیت

علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با صدور پیامی، درگذشت برادر گرانقدر دکتر اسد‌الله رازانی رییس هیات‌مدیره این صندوق را تسلیت گفت.

|

نظرات کاربران