نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
با حضور مسعود هنردوست؛

نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی افتتاح شد

همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی در بیرجند در مراسمی با حضور مسعود هنردوست نایب رئیس هیات مدیره صندوق گشایش یافت که تا پایان دهه فجر دایر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق از تسنیم، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از این نمایشگاه معرفی بهتر محصولات و نمایش دستاوردهای زنان عشایر و روستایی خراسان جنوبی است.

 

ابوالفضل فرج‌زاده با بیان اینکه این نمایشگاه در دو نوبت صبح و عصر باز است افزود: علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه که با هدف معرفی توانمندی های زنان روستایی استان در حوزه صنایع دستی برگزار شده، می‌توانند به آدرس بیرجند، خیابان محلاتی، حدفاصل پاسداران و مدرس، ساختمان مدیریت صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خراسان جنوبی مراجعه و از ساعت 8 تا 13 در نوبت صبح و 17 تا 20 نوبت عصر مراجعه کنند.

 

وی ادامه داد: هشت غرفه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی، کشاورزی و تولیدات عشایر و روستائیان در نمایشگاه پیش‌بینی شده است.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی با اشاره به حضور شرکت‌کنندگان از سراسر استان افزود: امیدواریم در این فرصت محصولات و توانمندی‌های روستاییان و عشایر بهتر به جامعه معرفی شود.

 

فرج‌زاده یادآور شد: تاکنون بیش از 40 هزار بیمه شده فعال، عضو صندوق بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان خراسان جنوبی هستند.

 

وی با بیان اینکه یک هزار و 900  نفر از این افراد بازنشسته شده‌اند، ادامه داد:  یک هزار و 800 نفر مستمری فوتی و 150 ازکارافتاده زیرپوشش این صندوق هستند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خراسان جنوبی یادآور شد: از زمان تاسیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر در سال 1384 در خراسان جنوبی تاکنون 42 درصد جمعیت مشمول، جذب صندوق بیمه کشاورزی و روستایی شده‌اند.

 

یک میلیون و 70 هزار نفر بیمه شده فعال

نایب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه بیمه شدگان فعال این صندوق در کل کشور یک میلیون و 70 هزار نفر هستند، افزود: حدود 700 هزار نفر یک یا دو نوبت بیمه پراخت کرده‌اند اما به علل مختلف نتوانسته اند پرداخت خود را ادامه دهند.

 

مسعود هنردوست یادآور شد: تاکنون  110 هزار نفر بازنشستگی بیش از موعد داشته‌ایم و بازماندگان 50 هزار نفر نیز از مستمری فوت صندوق استفاده می‌کنند.

 

وی اختیاری بودن این بیمه را از مزایای آن عنوان کرد و افزود: بیمه گذار تنها 5 درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند و دوبرابر آن را دولت به عنوان کارفرما برعهده می‌گیرد.

 

نایب رئیس هیأت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با اشاره به اینکه این بیمه داری 8 سطح است ادامه داد: افراد می‌توانند با انتخاب هرکدام از این سطوح درآمدی، از 270 تا 660 هزار تومان در سال حق بیمه بپردازند.

 

هنردوست اظهار داشت: با تصویب مجلس شورای اسلامی کسانی که 65 سال سن و 15 سال پرداختی بیمه داشته باشند، می‌توانند خود را بازنشسته کنند.

 

وی هدف صندوق را پوشش کامل روستاییان و عشایر جامعه هدف در کشور دانست و افزود: در این راستا اطلاع رسانی خانه به خانه جامعه هدف در کنار استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در برنامه است.
مطالب مرتبط

اعطای احکام بازنشستگی مستمری‌بگیران زیرکوه

اعطای احکام بازنشستگی مستمری‌بگیران زیرکوه

در مراسمی با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خراسان جنوبی، احکام بازنشستگی دو نفر از مستمری بگیران روستای آبیز بخش شاسکوه شهرستان زیرکوه به آنان اهدا شد.

|

خدمت به عشایر سرلوحه کار صندوق است

خدمت به عشایر سرلوحه کار صندوق است

نشست مشورتی سرگروه های عشایری طبس با حضور ابوالفضل فرج زاده مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خراسان جنوبی، مهرور رئیس اداره امور عشایر طبس، نماینده بخشداری و شورای شهر طبس، در منطقه عشایری چاه مسافر این شهرستان برگزار شد.

|

همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛

اهدای احکام مستمری‌بگیران روستای خراشاد - افتتاح کارگزاری روستای دهک
همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛

اهدای احکام مستمری‌بگیران روستای خراشاد - افتتاح کارگزاری روستای دهک

همزمان با سفر مسعود هنردوست نایب رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به استان خراسان جنوبی که در دهه مبارک فجر انجام شد، احکام دو نفر از بازنشستگان صندوق در روستای خراشاد بخش مرکزی استان به آنان اهدا گردید و کارگزاری روستای دهک عربخانه شهرستان ...

|

استفاده از خرد جمعی باعث افزایش تعداد بیمه‌شدگان می‌شود

استفاده از خرد جمعی باعث افزایش تعداد بیمه‌شدگان می‌شود

مسعود هنردوست، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور در استان خراسان جنوبی، در نشست صمیمی با کارگزاران ویژه شهرستان‌های استان دیدار کرد و به صورت نمادین، تعدادی از پروانه فعالیت کارگزاری‌ها را به آنها اهدا نمود.

|

فردا افتتاح می‌شود

اولین نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی
فردا افتتاح می‌شود

اولین نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی

اولین نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر استان خراسان جنوبی، به همت مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این استان، از فردا 13 بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد.

|

نظرات کاربران