صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
(مقابله با کرونا ۱)

شیرکانی خبر داد: استفاده از تمام ظرفیت‌های صندوق برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از دستور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های این صندوق برای اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و کمک به جامعه هدف صندوق جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی گفت: به دستور مقام عالی وزارت، همزمان با گسترش شیوع ویروس کرونا، کمیته‌ای در صندوق تشکیل و تلاش شد تدابیری برای پیشگیری از انتقال ویروس در میان جامعه هدف، کارگزاری‌ها و کارکنان اندیشیده شود.

 

وی افزود: به دستور وزیر، فرایند ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اصلاح و تا اطلاع ثانوی، اخذ اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در این صندوق، حذف شد. همچنین با توجه به اثر شیوع ویروس بر اقتصاد مناطق روستایی و عشایری، قرار شد با همکاری کارگزاران صندوق که در بیش از 1800 نقطه روستایی حضور دارند، پیشنهاداتی برای کمک به اعضای صندوق مطرح و بررسی شود.

 

شیرکانی ادامه داد: در حوزه فرایندهای بیمه ای نیز با برقراری امکان دریافت آنلاین شناسه و پرداخت غیرحضوری حق بیمه، به بیمه‌شدگان متقاضی تمدید اطلاع‌رسانی کردیم که می‌توانند بدون مراجعه حضوری، نسبت به واریز حق بیمه و تمدید سوابق خود اقدام نمایند.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین از ابلاغ دستورالعمل نحوه ساماندهی محیط کار در راستای پیشگیری از شیوع بیماری از طریق طراحی پروتکل‌‏های کاهش خطر انتقال ویروس در فضای اداری به کارگزاری‌ها خبر داد و گفت: با استفاده از توصیه‌های مراجع ذیصلاح مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر، بسته‌های آموزشی تهیه و در اختیار کارگزاران صندوق قرار گرفت تا نسبت به آگاه‌سازی جامعه هدف از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خود اقدام کنند.

 

وی افزود: در خصوص نیروی انسانی صندوق نیز ضمن توزیع اقلام ضروری، با چاپ و نصب تابلوهای آموزشی در جهت اطلاع رسانی به آنان اقدام شده است. همچنین با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، تلاش شده فعالیت‌های کارکنان با تاکید بر انجام به‌موقع درخواست‌های بیمه‌شدگان صندوق، حتی الامکان به صورت دورکاری انجام شود. بر همین اساس، همه جلسات غیرضروری نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.
مطالب مرتبط

شیرکانی درگفت‌وگو با رادیو سلامت؛

تامین مالی برای پوشش بیمه‌ای بیش از یک میلیون روستایی فاقد بیمه انجام شد
شیرکانی درگفت‌وگو با رادیو سلامت؛

تامین مالی برای پوشش بیمه‌ای بیش از یک میلیون روستایی فاقد بیمه انجام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: مرحله اول پوشش بیمه‌ای یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی فاقد بیمه انجام شده است و درمرحله اخذ اسامی مشمولان این طرح از سازمانهای مربوطه هستیم.

|

جزئیات پوشش بیمه‌ای یک میلیون «روستایی» از مهرماه اعلام شد

جزئیات پوشش بیمه‌ای یک میلیون «روستایی» از مهرماه اعلام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: از ابتدای مهر بالغ بر یک میلیون نفر از اقشار روستایی و عشایر که فاقد هر نوع بیمه اجتماعی هستند؛ مانند قالیبافان، زنان سرپرست خانوار، شاغلین در صنایع دستی و افراد پشت نوبتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

|

گسترش چتر بیمه اجتماعی در مناطق محروم با همکاری ابرار و صندوق بیمه روستائیان

گسترش چتر بیمه اجتماعی در مناطق محروم با همکاری ابرار و صندوق بیمه روستائیان

جامعه نیکوکاری ابرار (وابسته به اتاق ایران) و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای گسترش ارائه خدمات بیمه اجتماعی به جامعه روستایی و عشایری در مناطق کمتر توسعه‌یافته و محروم تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

|

نظرات کاربران