صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
شیرکانی در دیدار ویدئوکنفرانسی با مدیران ستادی و استانی خبر داد:

افزایش ارزش دارایی‌های صندوق در سال ۱۳۹۸

نخستین جلسه مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه علی شیرکانی با مدیران صندوق در استان‌ها، مدیران ستادی و مشاوران خود به گفت‌و‌گو نشست و ضمن بررسی عملکرد بخش‌های مختلف صندوق در سالی که گذشت، برنامه‌های سال جدید را تبیین کرد.

 

شیرکانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثرهای آن بر مخاطبان صندوق، از مدیران این سازمان بیمه‌گر خواست تا ضمن حمایت هرچه بیشتر از جامعه هدف، در مسیر عمل به وظایف قانونی صندوق که همان گسترش چتر بیمه اجتماعی در میان کشاورزان، روستاییان و عشایر است، قدرتمندتر از گذشته گام بردارند.

 

وی بر ضرورت برنامه محوری و عمل در مسیر سیاست‌های 10 گانه ابلاغی در سال جاری تاکید کرد و گفت: برنامه های عملیاتی صندوق در سال 99، مستند به دغدغه‌های مطرح شده توسط استان ها و پروژه محور است. بر همین اساس ضرورت دارد همه ارکان صندوق اعم از ستادی و استانی، در عمل به این برنامه های ابلاغی که هدفی جز ارتقای خدمت رسانی به جامعه هدف ندارند، تلاش ویژه ای داشته باشند.

 

افزایش 120 درصدی ارزش دارایی‌های بیمه‌شدگان صندوق

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ادامه، از افزایش بیش از دوبرابری ارزش سبد دارایی صندوق در سال گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال گذشته توانستیم با بهینه سازی ترکیب پرتفوی صندوق، ارزش پس اندازهای بیمه‌شدگان را تا بیش از دو برابر افزایش دهیم و امانت دار خوبی برای آنان باشیم.

شیرکانی همچنین به افزایش84 درصدی تعداد بیمه شدگان فعال صندوق در سال 1398 اشاره کرد و گفت: این میزان رشد بیمه شدگان فعال، در تاریخ 15 ساله فعالیت صندوق کم نظیر بوده و نشان می دهد که در مسیر عمل به وظایف خود که همانا گسترش پوشش بیمه های اجتماعی در میان جامعه هدف است، توانسته ایم گام های موثری برداریم.

 

تلاش در جهت عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری

مدیرعامل صندوق در ادامه، به نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معطم رهبری به نام سال «جهش تولید» اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات نوروزی خود بر ضرورت ایجاد تغییر محسوس در زندگی مردم تاکید کردند. به بیان دیگر، مسئولیت ما در سال جدید در قبال جامعه هدف افزایش خواهد یافت چراکه باید بیش از پیش در جهت ارتقای رفاه جامعه روستایی و عشایری که صاحبان اصلی منابع صندوق هستند، تلاش کنیم.

 

شیوع ویروس کرونا و اثر آن بر اقتصاد روستایی

شیرکانی، شیوع ویروس کرونا و تبعات احتمالی آن بر کسب و کار روستایی و عشایری را به عنوان یکی دیگر از محورهای سخنان خود قرار داد و گفت: در این زمینه گزارش کامل و مفصلی توسط صندوق تهیه و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است. ما با راه اندازی کمپین «روستای بدون کرونا»، در حال رصد خانواده صندوق هستیم و در حد امکانات و در چارچوب ضوابط و مقررات صندوق، به آنها کمک خواهیم کرد تا از این شرایط خاص راحت‌تر عبور کنند.
مطالب مرتبط

تقدیر شریعتمداری از مدیرعامل صندوق به دلیل «فعال کردن کمیته عالی سیاستگذاری و راهبری و تشکیل دبیرخانه برنامه عملیاتی»

تقدیر شریعتمداری از مدیرعامل صندوق به دلیل «فعال کردن کمیته عالی سیاستگذاری و راهبری و تشکیل دبیرخانه برنامه عملیاتی»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال تقدیرنامه، از علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به دلیل «فعال کردن کمیته عالی سیاستگذاری و راهبری و تشکیل دبیرخانه برنامه عملیاتی» در این صندوق تقدیر کرد.

|

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خبر داد:

هدایت منابع صندوق به سمت بازار بورس  امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای فراهم می‌شود
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خبر داد:

هدایت منابع صندوق به سمت بازار بورس / امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای فراهم می‌شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به سرمایه‌گذاری صندوق در بورس، گفت: سعی کردیم به جای بنگاه‌داری و خرید شرکت، از ظرفیت بازار بورس برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم حق بیمه‌های روستاییان و عشایر استفاده کنیم.

|

شیرکانی در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد خبر داد:

هدایت منابع صندوق به سمت بازار سرمایه
شیرکانی در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد خبر داد:

هدایت منابع صندوق به سمت بازار سرمایه

برخورداری‏ از تامین‏ اجتماعی‏ از نظر بازنشستگی، بیکاری‏، پیری، ازکارافتادگی، بی‏‌سرپرستی‏، در راه‏ ماندگی‏، حوادث‏ و سوانح‌‏، نیاز به‏ خدمات‏ بهداشتی‏ و درمانی‏ و مراقبت‌های‏ پزشکی‏ به‏ صورت‏ بیمه‏ و...، حقی‏ است‏ همگانی‏. دولت‏ موظف‏ است‏ طبق‏ قوانین‏ از ...

|

در دیدار علی شیرکانی و حجت‌الاسلام شعبانی تاکید شد؛

استفاده از ظرفیت روحانیون برای گسترش بیمه‌های اجتماعی در میان روستاییان و عشایر
در دیدار علی شیرکانی و حجت‌الاسلام شعبانی تاکید شد؛

استفاده از ظرفیت روحانیون برای گسترش بیمه‌های اجتماعی در میان روستاییان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مناسبت پانزهمین سال تاسیس این صندوق، از طریق ویدئوکنفرانس با حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه این شهر دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

|

نظرات کاربران