صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

خیر بافقی، هزینه بیمه ۳۰ زن سرپرست خانوار را متقبل شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد گفت: فرد خیری در بافق، پرداخت حق بیمه ۳۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و افراد فاقد توانایی مالی این شهرستان را پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان یزد، حسن ابراهیمی افزود: در راستای تحقق این امر خیر با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق، زنان سرپرست خانوار فاقد بیمه به این صندوق معرفی شدند و بدون نیاز به مراجعه حضوری، نام نویسی آنان در صندوق انجام شد.

 

وی ادامه داد: اگر فردی در شهرستان بافق سرپرست خانوار است و هیچ‌گونه بیمه‌ای ندارد، با کارگزاری‌های این بیمه یا دفتر مرکزی استان تماس حاصل کند تا زمینه بهره‌مندی وی مورد بررسی قرار گیرد .

 

این مسئول اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ با هدف حمایت از روستاییان، عشایر و کشاورزان برای دریافت مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت آغاز کرده است.

 

ابراهیمی افزود: کشاورزان، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و زنان سرپرست خانه‌دار می‌توانند با پرداخت پنج درصد حق بیمه عضو صندوق شوند و دولت نیز ۱۰ درصد حق بیمه مشمولان عضویت در صندوق را پرداخت می‌کند.

 

گفتنی است، بافق از شهرستان‌های قدیمی و پهناور استان یزد است که بر اساس آخرین سرشماری، حدود 50 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن، در ۱۱۰ کیلومتری یزد قرار گرفته است. این شهرستان از لحاظ مکان‌های مذهبی، تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و به‌خصوص معدان، بسیار غنی است و نرخ بیکاری در این شهرستان کمتر از 10 درصد گزارش شده است.

 

در این شهرستان تا کنون تعداد 593 نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمده‌اند که از این تعداد 60 نفر در حال حاضر مستمری‌بگیر صندوق هستند.
مطالب مرتبط

مدیر صندوق در جمع ائمه جمعه استان یزد:

روستاییان و کشاورزان فقط با پرداخت حق بیمه 5 درصدی بیمه می‌شوند
مدیر صندوق در جمع ائمه جمعه استان یزد:

روستاییان و کشاورزان فقط با پرداخت حق بیمه 5 درصدی بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان یزد گفت: کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلان فصلی، زنان سرپرست خانوار روستایی و همچنین افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند با پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه، عضو این صندوق شوند.

|

آیت الله ناصری امام جمعه یزد:

فعالیت‌های صندوق باعث آبادانی روستاها می‌شود
آیت الله ناصری امام جمعه یزد:

فعالیت‌های صندوق باعث آبادانی روستاها می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان یزد و امام جمعه این شهر، فعالیت‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را باعث بازگشت بسیاری از روستائیان از شهر‌ها به روستا‌ها و آبادانی روستا‌ها دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر باید گسترده تر، جامعه هدف خود را تحت ...

|

نظرات کاربران