صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
قابل توجه اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر:

شرایط دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا

بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آن دسته از خانوارهای کشاورز، روستایی و عشایر که یارانه نقدی دریافت می‌کنند نیز می‌توانند همانند سایر یارانه‌بگیران، از تسهیلات بانکی یک میلیون تومانی حمایتی کرونا بهره‌مند شوند.

بر اساس این اطلاعیه که از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر شده، سرپرستان خانوارهای روستایی و عشایر نیز همانند سایر یارانه‌بگیران، درصورت تمایل به بهره‌مندی از تسهیلات بانکی درنظر گرفته شده برای حمایت از خانوارهای ایرانی که تحت تاثیر تبعات اقتصادی شیوع بیماری کرونا قرار گرفته اند، می توانند با پذیرفتن شرایط این اطلاعیه درخواست خود را اعلام دارند.

 

بر این اساس، خانوارهای روستایی و عشایری که یارانه نقدی ماهیانه را دریافت می‌کنند نیز می‌توانند در صورت تمایل، کد ملی سرپرست خانوار خود را حداکثر تا تاریخ یکشنبه 31 فروردین ماه، از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، به شماره 6369 پیامک کنند.

 

این اطلاعیه تاکید می کند که خانوارهای یارانه بگیر، ازجمله خانوارهای روستایی و عشایری که از یارانه نقدی بهره‌مند هستند، «برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند، ثبت کنند و برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست.»

 

بر اساس این اطلاعیه، «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساعت 22 روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه به همه سرپرستان خانوارهای دریافت‌کننده یارانه»، ازجمله خانوارهای روستایی و عشایری، «پیامک ارسال خواهد کرد.»

 

همانطور که این اطلاعیه تاکید می دارد، «ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار، به منزله قبول و تعهد اجرای 4 بند این اطلاعیه از سوی متقاضی است.

1- مبلغ  تسهیلات برای هر خانوار یک میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه و تعداد اقساط ۳۰ ماه متوالی خواهد بود.

2- اقساط ماهانه برای هر خانوار مبلغ  35 هزار تومان است که از یارانه تیرماه سال جاری به بعد کسر خواهد شد.

3-  گیرندگان تسهیلات، نباید حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط، تغییر دهند.

4- درخواست کننده تسهیلات با ارسال پیامک به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، وکالت بلاعزل می‌دهد که بازپرداخت تسهیلات  فوق را ماهانه از محل یارانه نقدی خود به نظام بانکی پرداخت نماید. این وکالت در حکم سند رسمی است و قابل اعتراض و ابطال در محاکم قضایی نیست.»

متن اطلاعیه در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
مطالب مرتبط

شیرکانی خبر داد:

تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر
شیرکانی خبر داد:

تمدید دو ماهه مهلت پرداخت حق بیمه اسفندماه روستاییان و عشایر

علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از تمدید مهلت پرداخت حق بیمه افرادی که در اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان پرداخت حق بیمه خود را نداشته‌اند، خبر داد.

|

معزز خبر داد:

راه اندازی کمپین روستای بدون کرونا برای برای حمایت از بیمه‌شدگان آذربایجان غربی
معزز خبر داد:

راه اندازی کمپین روستای بدون کرونا برای برای حمایت از بیمه‌شدگان آذربایجان غربی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان آذربایجان غربی در مصاحبه با صدا و سیمای این استان، از راه‌اندازی کمپین روستای بدون کرونا خبر داد و گفت: اعضای صندوق در صورت ابتلای قطعی خود یا یکی از اعضای خانواده‌شان به کرونا، می توانند با ارسال عدد 5 به 300027 به ما ...

|

نظرات کاربران