صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر یزد خبر داد:

عضویت بیش از ۲۴ هزار نفر در استان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، ‌روستاییان و عشایر استان یزد از عضویت بیش از ۲۴ هزار نفر از کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد در صندوق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، حسن ابراهیمی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد، ضمن گرامیداشت هفته بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان گفت: سوم خرداد سالروز تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است که به همین مناسبت از 10 خرداد به مدت یک هفته به عنوان هفته گرامیداشت صندوق نامگذاری شده است.

 

ابراهیمی بیان کرد: هر فردی که شغل مرتبط با کشاورزی و صنایع دستی داشته باشد و بیمه تامین اجتماعی نداشته باشد و مشمول بیمه اجباری هم نباشد، می تواند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عضو شود.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از مزایای صندوق، هزینه پایین حق بیمه است که بر اساس سطوح درآمدی توسط بیمه شدگان پرداخت می شود.

 

وی گفت: ساکنان روستاها و مناطق عشایری، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان به عنوان جامعه هدف صندوق می‌توانند ماهانه تنها با پرداخت ۲۷۵ تا ۷۰۰ هزار ریال از مزایای خدمات بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت صندوق بهره‌مند شوند.

 

ابراهیمی اظهار داشت: به طور کلی تعهدات صندوق شامل مستمری بازنشستگان، از کارافتادگان و مستمری فوتی به بازماندگان است که همگی تعهدات بلند مدت است .

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر یزد گفت: هم اکنون ۲۴ هزار و ۶۷۷ نفر عضو صندوق در استان یزد هستند که از این تعداد ۱۱ هزار نفر بیمه خود را به صورت مستمر پرداخت می‌کنند.

 

وی اضافه کرد: همچنین از مجموع اعضای صندوق سه هزار و ۷۰۰ نفر به دلیل اشتغال به کار، بیمه اجباری شدند و حدود هشت هزار و ۳۵۰ نفر هم به دلایل مختلف بیمه خود را در صندوق لغو کردند.

 

ابراهیمی تعداد مستمری بگیران صندوق در استان را سه هزار و ۳۱۶ نفر بیان کرد و گفت: این استان در سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن از لحاظ ضریب نفوذ بیمه ۹.۵ درصد رشد داشت، البته در ماه‌های پایانی سال قبل به دلیل شیوع کرونا فعالیت کارگزاری‌های بیمه متوقف شد ولی با این حال رشد خوبی داشته‌ایم.

 

ابراهیمی برقراری مستمری برای ۲۹۳ نفر، پرداخت تسهیلات به ۲۰۰ نفر از اعضا تا سقف ۳۰ میلیون ریال، تلاش برای شناسایی افراد فاقد بیمه و اجرای طرح تکریم ارباب رجوع با توجه به مخاطبان خاص این صندوق و همچنین اعزام برخی بیمه شدگان را به مشهد از جمله اقدامات انجام شده بیان کرد و گفت: امسال نیز تمرکز ویژه نسبت به شهرستان‌های دارای کمترین بیمه شدگان را در برنامه داریم.
مطالب مرتبط

مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یزد:

مزایای عضویت در صندوق اطلاع‌رسانی می‌شود
مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یزد:

مزایای عضویت در صندوق اطلاع‌رسانی می‌شود

مدیر کل فنی‌وحرفه‌ای استان یزد گفت: در کلاس‌های آموزشی آماده‌ایم علاوه بر مباحث علمی، نسبت به مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اطلاع‌رسانی کنیم.

|

زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر
زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی اقشار مولد از خدمات بیمه‌ای انجام شد.

|

نظرات کاربران