صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان:

عشایر پرتلاش استان استحقاق برخورداری از خدمات ارزنده دولت را دارند

به مناسبت گرامیداشت پانزدهمین سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و تجلیل از همراهان و یاوران صندوق، امان الله شاقوزایی مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان با حمید طوقی مدیرکل امور عشایر استان دیدار و از همکاری صمیمانه وی در توسعه و گسترش پوشش بیمه اجتماعی عشایر تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شاقوزایی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد کارگزاران عشایری صندوق، اظهار داشت: بسیاری از روستاییان و عشایر استان اطلاع کافی از بیمه اجتماعی و مزایای ارزنده آن ندارند و نتوانسته اند از این امکان بهره‌مند شوند. به همین دلیل شایسته است با همکاری همه جانبه برای اطلاع رسانی و خدمت رسانی به این اقشار زحمتکش و مولد جامعه بیش از پیش تلاش کنیم.

 

وی نقش بیمه‌های اجتماعی در رشد اقتصادی استان و کاهش آسیب‌های اجتماعی را موثر عنوان کرد و افزود: همکاری‌های اداره‌کل امور عشایر استان طی سالیان گذشته قابل تقدیر بوده و امیدواریم تداوم و افزایش همکاری ها بتواند رضایتمندی هر چه بیشتر جامعه هدف را در پی داشته باشد.

 

مهندس طوقی مدیرکل امور عشایر استان نیز با تبریک پانزدهمین سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان داشت: بیمه اجتماعی همواره یکی از مطالبات مهم عشایر بوده و عشایر پرتلاش استان استحقاق برخورداری از خدمات ارزنده دولت را دارند.

 

وی این بیمه را از مهمترین فرصت‌ها و ظرفیتها در زمینه توانمندسازی و بهبود وضعیت اقتصادی خانوار‌های عشایری عنوان کرد و با اعلام آمادگی اداره‌کل امور عشایری برای همکاری بیشتر و ایجاد یک تحول در زمینه پوشش حداکثری و بیشتر بیمه اجتماعی جامعه هدف گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در ارائه خدمات بیمه ای به این اقشار، نقش مهمی برعهده دارد و خوشبختانه دولت نیز با پرداخت دو سوم حق بیمه، حمایت خوبی از این افراد برعهده گرفته است. بنابراین در راستای اجرای مفاد تفاهمنامه فیمابین، اقدامات لازم در جهت افزایش عضویت عشایر توسط کارگزاران عشایری در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مطالب مرتبط

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود  انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود / انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همسان‌سازی مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: با این اقدام، جمعا حدود ۲۶ درصد به حقوق دریافتی مستمری‌بگیران صندوق افزوده خواهد شد.

|

نظرات کاربران