صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

مشارکت دستگاه های اجرایی برای پوشش گسترده بانوان

مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،‌ خواستار مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط با جامعه هدف جهت گسترش پوشش بیمه‌ای زنان روستایی شد و گفت: امیدواریم با همکاری و اطلاع‌رسانی گسترده، شاهد استقبال هرچه بیشتر بانوان از این ظرفیت صندوق بیمه اجتماعی باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، فریبا برنایی بجد در دیدار با مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان، ضمن تبریک پانزدهمین سال تاسیس صندوق، افزود: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، آماده انعقاد تفاهم نامه با صندوق است و امیدواریم با این اتفاق، شاهد گسترش پوشش بیمه ای در میان زنان و افزایش رفاه خانوارهای روستایی استان باشیم.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار، حفظ کرامت انسانی و عزت نفس خانواده‌ها را از مهمترین اهداف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر دانست.

 

امان الله شاقوزایی با اشاره به ضرورت توانمندسازی بانوان استان با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، اظهار داشت: فعالیت بانوان، در کمک به رشد اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی خانواده‌ها اثربخش است. هنرمندی زنان و دختران استان و خلق آثار بسیار زیبای صنایع دستی و سوزن‌دوزی همواره موجب شگفتی و تحسین دیگر هموطنان بوده است و درآمد حاصل از عرضه محصولات تولیدی و صنایع دستی در استقلال مالی و کمک به بهبود وضعیت معیشتی موثر است.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان افزود: صندوق بیمه اجتماعی، امکان عضویت و بیمه همه دختران و زنان 18 تا 50 ساله روستایی، عشایر، ساکن شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت و همچنین فعال در حوزه های صنایع دستی و کشاورزی را فراهم کرده است.

 

گفتنی است در پایان این دیدار، از تلاش‌های ارزنده مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در جهت تلاش برای بسط و توسعه بیمه اجتماعی تجلیل شد.
مطالب مرتبط

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود  انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود / انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همسان‌سازی مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: با این اقدام، جمعا حدود ۲۶ درصد به حقوق دریافتی مستمری‌بگیران صندوق افزوده خواهد شد.

|

شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند
شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان گفت: فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

|

نظرات کاربران