صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را ظرفیتی بسیار ازشمند دانست و گفت: روستاییان و عشایر، قالی بافان، گلخانه‌داران و دیگر حرف وابسته به بخش کشاورزی و عشایری می‌توانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، غلامرضا پناه در اولین جلسه شورای هماهنگی سال 99 استان فارس که با حضور عسکری نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت، فرماندار داراب و زرین دشت، اعضای شورای هماهنگی استان و دیگر مسئولان شهرستان در سالن ارشاد داراب برگزار شد، در پاسخ به مطالبه مردم و مسئولین شهرستان‌های داراب و زرین دشت در خصوص بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان فارس 146 هزار خانوار روستایی را تحت پوشش بیمه درآورده و جزو استان‌های پیشرو است. این آمارها حاکی از مدیریت دلسوزانه و عالمانه صندوق در استان است.

 

پناه، خواستار استفاده کشاورزان و روستاییان از این ظرفیت ارزشمند بیمه ای شد و افزود: به گفته شیرکانی مدیرعامل صندوق، در مناطقی که فرمانداران، بخشداران و دهیاران خدمات صندوق را ترویج داده‌اند، موفق بوده‌ایم. بنابراین از فرماندار داراب و زرین دشت می‌خواهم تا با کمک بیش از پیش دهیاران و شوراهای اسلامی، از این فرصت به نحو مطلوب‌تری استفاده شود و برای تامین آینده روستاییان و عشایر عزیز کمک شود.

 

وی اذعان کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با سرمایه گذاری دقیق و کارشناسی شده در بازار بورس توانسته در بین سایر بیمه‌های دولتی از تراز مالی مثبتی برخوردار باشد و انشاالله آینده درخشانی در پیش خواهد داشت.

 

حسن کمالی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس نیز در این نشست، گزارشی از عملکرد صندوق در این استان ارائه کرد و گفت: 202 کارگزار در استان فارس فرآیند جذب و نام نویسی جامعه هدف بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را انجام می دهند و در حال حاضر حدود 146 هزار خانوار روستایی و عشایری تحت پوش بیمه این صندوق قرار گرفته‌اند و بالغ بر7 هزار خانوار روستایی و عشایر استان فارس نیز از مزایای مستمری بهره‌مند شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: هیچگونه محدودیتی به لحاظ سهمیه برای ثبت نام واجدین شرایط وجود ندارد و تمامی کشاورزان، روستاییان و عشایری که بین 18 تا 50 سال سن دارند و تاکنون تحت پوشش هیچ سازمان بیمه‌ای قرار نگرفته‌اند، می‌توانند به عضویت صندوق درآیند و از خدمات آن برخوردار شوند.

 

کمالی همچنین با تشریح سطوح درآمدی گفت: برای اختصاص بیشتر سهم دولت باید فضای رقابت را با دیگر استان ها گسترش دهیم  و این امر محقق نمی گردد مگر با کمک بخشداران و دهیاران در حوزه اطلاع رسانی و ترویج خدمات صندوق.
مطالب مرتبط

زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر
زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی اقشار مولد از خدمات بیمه‌ای انجام شد.

|

هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود
هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود

نایب رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

|

نظرات کاربران