صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی:

بیمه یک تکلیف شرعی و عقلایی است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، بیمه را یک تکلیف شرعی و عقلایی دانست و گفت: بیمه از هر جهات برای مردم و کشور ضروری محسوب می شود.

به گزارش روابط‌ عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی در دیدار مدیر، کارکنان و جمعی از کارگزاران صندوق در استان کردستان که به مناسبت پانزدهمین سال تاسیس صندوق برگزار شد، افزود: انسان‌ها در همه زمان به فکر حل مشکلات در حال و آینده بوده‌اند و اسلام نیز توصیه‌هایی در این زمینه داشته است.

 

وی ادامه داد: انسان طبیعتا در این دنیا باید به فکر ساختن آینده و آخرت خود باشد و آینده نگری در ذات همه انسانها وجود دارد و اسلام هم بر این موضوع تاکید کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه افراد در زمان بیماری یا زمانی که توانایی کار کردن خود را از دست می‌دهند، باید منبع درآمدی حتی جزئی داشته باشند، گفت: افرادی که در این خصوص تدبیر لازم را اتخاذ نکنند، قطعا با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد و جبران آن در زمان پیری ناممکن است.

 

وی با بیان اینکه روستائیان زندگی قناعت‌گونه‌ای دارند، افزود: این افراد با دریافت مستمری صندوق می‌توانند امرار معاش کنند و با فقر مواجه نشوند. نباید کسی خود را از این خدمت ارزشمند محروم کند و الزاما باید در این امر مشارکت نماید و مسئولان نیز با تبلیغات و شناساندن خدمات صندوق، فضای مساعد را برای آنان فراهم نمایند تا بخشی از مشکلات روستائیان حل شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی در بخش پایانی سخنان خود، بیمه را اقدامی بسیار ارزشمند خطاب و از هر جهات برای مردم و کشور ضرورت محسوب نمود و اظهار داشت: خدمات صندوق از نظر کمی و کیفی باید ارتقا باید و در سال جهش تولید به روستائیان که قشر تولیدکننده جامعه هستند، بیشتر توجه شود به نوعی که همه افراد در کمترین زمان تحت پوشش قرار گیرند .

 

گفتنی است در ابتدای این دیدار، جبار احمدپور مدیر استان ضمن تقدیر از حمایتهای حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی، گزارشی از خدمات صورت گرفته در استان ارائه و توضیحات کامل و جامعی در خصوص مزایا و خدمات صندوق ارائه داد.

 

احمدپور خواستار استفاده از ظرفیت روحانیون و مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در جهت بسط و توسعه خدمات صندوق شد و اظهار امیداوری کرد با مساعدت نماینده ولی فقیه در استان ابهامات موجود در نقاط مرزی استان مرتفع گردد .

 

در ادامه امیر باتمانی مدیر کارگزاری 69082 به نمایندگی از سایر کارگزاران، مطالبی در خصوص مشکلات موجود، پیشنهادات و ... را بیان و خواستار استفاده از ظرفیت ماموستایان و امامان جمعه در جهت ترغیب مخاطبان در سطح روستاها شد.

 

در پایان مقرر شد در جلسات پیش روی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با امامان جمعه، از نماینده صندوق نیز جهت طرح موضوع خدمات صندوق دعوت به عمل آید .
مطالب مرتبط

تقدیر از مستمری بگیران سروآباد کردستان

تقدیر از مستمری بگیران سروآباد کردستان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان در مراسم تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی شهرستان سروآباد کردستان حاضر شد و از مستمری بگیران صندوق در این شهرستان تقدیر کرد.

|

تقدیر از یاران صندوق در کردستان

تقدیر از یاران صندوق در کردستان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان، در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر روستای تازه‌آباد بهارستان بخش حسین‌آباد شهرستان سنندج حضور یافت و از رئیس شورای بخش، ماموستای روستا، دهیار و برخی از بازنشستگان صندوق تقدیر کرد.

|

بخشدار سیروان: ماموستایان مزایای صندوق را برای مردم بازگو کنند

بخشدار سیروان: ماموستایان مزایای صندوق را برای مردم بازگو کنند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان با حضور در نشست آموزشی امامان جمعه و جماعت روستایی، بهورزان و دهیاران بخش سیروان شهرستان سنندج، مزایای عضویت در این صندوق را برای حاضران تشریح کرد.

|

تجلیل از زنان بیمه شده سقز

تجلیل از زنان بیمه شده سقز

در جشن پیروزی انقلاب اسلامی، از جوانترین بیمه شدگان زن صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان سنقر استان کردستان به عنوان زنان آتیه نگر تجلیل شد.

|

نظرات کاربران