صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، خواستار توجه جدی به مسئله بیمه عشایر استان فارس شد

رئیس قوه قضائیه گفت: عشایر به‌عنوان جریان مولد و مخلص انقلاب باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله رئیسی در سفر یکروزه خود به استان فارس در جمع مسئولان این استان افزود: با عنایت به زندگی عشایری که در آن اخلاق و دگرخواهی درپرتو خداخواهی وجود دارد، توجه به مسئله بیمه و تأمین آینده و محفوظ ماندن کرامت شخصیت این عزیزان بسیار مهم است.

 

وی در پاسخ به مطالبات سران عشایر استان فارس گفت: عشایر به‌عنوان جریان مولد و مخلص انقلاب باید مورد حمایت جدی قرار گیرند و به مسئله بیمه عشایر استان فارس توجه شود.

 

دکتر رئیسی ادامه داد: امری که رهبری از ما می‌خواهد، این است که به ارزش‌های داخلی و داشته‌ها دل ببندیم. این داشته‌ها سرمایه است و یکی از سرمایه‌های ارزشمند داخلی، عزیزان عشایر و اخلاق عشایری است .

 

رئیس قوه قضاییه افزود: خانواده‌های عشایری در تحکیم نظام خانواده اصیل‌ترین هستند و می‌توانند برای کشور جنبه الگویی پیدا کنند. در کشور داشته‌های فراوانی داریم که امروز باید در مقابل بی‌عدالتی نظام استکباری و حکومت‌های غربی به آن‌ها دل ببندیم. مانند جامعه عشایری که خود سرمایه بی نظیری محسوب می‌شود.

 

وی ادامه داد: امروز برای همه ما افتخار بزرگ خدمت این است که خدمتگزار و نوکر خالص مردم باشیم و از کار و مشکلات آن‌ها گره‌گشایی کنیم. افتخار این است که احساس کنیم روزانه گرهی از مشکلات مردم باز کرده‌ایم و بدون شک بیمه عشایری، گرهی از زندگی آنان باز خواهد کرد.

 

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تقویت ایستگاه‌های رسانه ملی در مناطق عشایر نشین استان فارس شد و گفت: حق جامعه عشایری است تا از وسایل ارتباط جمعی مانند رسانه ملی بهره‌مند شود تا از خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی مانند بیمه عشایری برخوردار گردد.

 

گفتنی است در این نشست، رحیمی استاندار فارس، آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، اعضای شورای اداری استان و مسئولان قضایی، نظامی و انتظامی استان نیز حضور داشتند.
مطالب مرتبط

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس مطرح کرد؛

هزار زن سرپرست خانوار استان بیمه می‌شوند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس مطرح کرد؛

هزار زن سرپرست خانوار استان بیمه می‌شوند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: با توجه به پرداخت 10 درصدی حق بیمه توسط دولت یک هزار نفر از زنان سرپرست خانوار شهر شیراز و کوار از خدمات و مزایای صندوق بهره‌مند می‌شوند.

|

هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود
هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود

نایب رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

|

پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است
پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را ظرفیتی بسیار ارزشمند دانست و گفت: روستاییان و عشایر، قالی بافان، گلخانه‌داران و دیگر حرف وابسته به بخش کشاورزی و عشایری می‌توانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

|

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس با حضور در استانداری این استان، از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت (سامد) به سوالات کشاورزان، روستاییان و عشایر پاسخ داد.

|

اعطای احکام مستمری بگیران صندوق در استان فارس

اعطای احکام مستمری بگیران صندوق در استان فارس

رحیمی استاندار فارس، قاسمی مدیرکل جهاد کشاورزی استان، کمالی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس و جمعی از مسئولان استانی با حضور در روستای کورده از توابع شهرستان لارستان استان فارس، احکام تنی چند از مستمری بگیران صندوق را به آنها اهدا کردند.

|

نظرات کاربران