صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، خواستار توجه جدی به مسئله بیمه عشایر استان فارس شد

رئیس قوه قضائیه گفت: عشایر به‌عنوان جریان مولد و مخلص انقلاب باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله رئیسی در سفر یکروزه خود به استان فارس در جمع مسئولان این استان افزود: با عنایت به زندگی عشایری که در آن اخلاق و دگرخواهی درپرتو خداخواهی وجود دارد، توجه به مسئله بیمه و تأمین آینده و محفوظ ماندن کرامت شخصیت این عزیزان بسیار مهم است.

 

وی در پاسخ به مطالبات سران عشایر استان فارس گفت: عشایر به‌عنوان جریان مولد و مخلص انقلاب باید مورد حمایت جدی قرار گیرند و به مسئله بیمه عشایر استان فارس توجه شود.

 

دکتر رئیسی ادامه داد: امری که رهبری از ما می‌خواهد، این است که به ارزش‌های داخلی و داشته‌ها دل ببندیم. این داشته‌ها سرمایه است و یکی از سرمایه‌های ارزشمند داخلی، عزیزان عشایر و اخلاق عشایری است .

 

رئیس قوه قضاییه افزود: خانواده‌های عشایری در تحکیم نظام خانواده اصیل‌ترین هستند و می‌توانند برای کشور جنبه الگویی پیدا کنند. در کشور داشته‌های فراوانی داریم که امروز باید در مقابل بی‌عدالتی نظام استکباری و حکومت‌های غربی به آن‌ها دل ببندیم. مانند جامعه عشایری که خود سرمایه بی نظیری محسوب می‌شود.

 

وی ادامه داد: امروز برای همه ما افتخار بزرگ خدمت این است که خدمتگزار و نوکر خالص مردم باشیم و از کار و مشکلات آن‌ها گره‌گشایی کنیم. افتخار این است که احساس کنیم روزانه گرهی از مشکلات مردم باز کرده‌ایم و بدون شک بیمه عشایری، گرهی از زندگی آنان باز خواهد کرد.

 

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تقویت ایستگاه‌های رسانه ملی در مناطق عشایر نشین استان فارس شد و گفت: حق جامعه عشایری است تا از وسایل ارتباط جمعی مانند رسانه ملی بهره‌مند شود تا از خدمات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی مانند بیمه عشایری برخوردار گردد.

 

گفتنی است در این نشست، رحیمی استاندار فارس، آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، اعضای شورای اداری استان و مسئولان قضایی، نظامی و انتظامی استان نیز حضور داشتند.
مطالب مرتبط

مدیر امور عشایر استان مازندران مطرح کرد؛
تسهیلات 25 میلیارد تومانی به عشایر استان اعطا شد نبود دفترچه خدمات درمانی عاملی برای استقبال کم از بیمه صندوق اجتماعی

مدیر امور عشایر استان مازندران مطرح کرد؛
تسهیلات 25 میلیارد تومانی به عشایر استان اعطا شد/ نبود دفترچه خدمات درمانی عاملی برای استقبال کم از بیمه صندوق اجتماعی

مدیر امور عشایر استان مازندران گفت: اگر صندوق بتواند دفترچه خدمات درمانی نیز برای بیمه شدگان ارائه کند جذب بیمه شدگان به مراتب بیشتر خواهد بود.

|

مدیرکل امور عشایر استان فارس مطرح کرد؛
دریافت حقوق در زمان سالمندی و از کار افتادگی موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود

مدیرکل امور عشایر استان فارس مطرح کرد؛
دریافت حقوق در زمان سالمندی و از کار افتادگی موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود

مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: دریافت حقوق در زمان سالمندی و از کار افتادگی موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود بنابراین به دنبال بیمه کردن تمام افراد عشایری هستیم.

|

نظرات کاربران