صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر صندوق در جمع ائمه جمعه استان یزد:

روستاییان و کشاورزان فقط با پرداخت حق بیمه ۵ درصدی بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان یزد گفت: کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلان فصلی، زنان سرپرست خانوار روستایی و همچنین افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند با پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه، عضو این صندوق شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی در جمع  ائمه جمعه استان یزد ضمن تاکید بر اهمیت بیمه روستاییان و کشاورزان، خواستار همکاری بیشتر ائمه جمعه این استان با صندوق شد.

 

وی با بیان اینکه برخی از روستاییان و کشاورزان از مزیت‌های این بیمه آگاهی لازم ندارند، گفت: از ائمه جمعه تقاضا داریم تا در روشنگری این مسئله به ما کمک کنند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، ادامه داد: اغلب مراجعان این مرکز به امید کمک و مساعدت مالی به این صندوق مراجعه می‎کنند، درحالی که بیشتر آنان فاقد بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی یا فوت هستند، درصورتی که اگر بیمه بودند امروزه بسیاری از مشکلات برای آن‌ها وجود نداشت.

 

وی، دلیل مهاجرت بسیاری از روستاییان را کهولت سن، عدم توان تولید و کشاورزی، فشار اقتصادی و فقر مادی بیان کرد و افزود: در کشور ما زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز، جاده‌، خانه بهداشت و غیره برای روستاییان فراهم شده، اما در خصوص بحث درآمدی روستاییان نیاز به اقدامات بیشتری وجود دارد.

 

به گفته وی، خانواده‌های بدون بیمه در برابر نوسانات اقتصادی بسیار آسیب‌پذیرتر از سایر اقشار هستند چراکه هیچ نوع مستمری دریافت نمی‌کنند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یزد ادامه داد: بر همین اساس تشکیل صندوق بیمه‌ای مخصوص این اقشار از اقدامات مهم حاکمیت برای توجه به آنها است. در این صندوق دولت به‌جای کارفرما دو سوم حق بیمه روستاییان و عشایر را پرداخت می‌کند تا آنها در زمان سالمندی یا بیماری بتوانند مستمری دریافت کنند.

 

مدیر صندوق بیمه استان یزد خاطرنشان کرد: کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلان فصلی، زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر و همچنین افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند با پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه، عضو این صندوق بیمه شوند و ۱۰ درصد باقی‌مانده حق بیمه مشمولان توسط دولت پرداخت خواهد شد.
مطالب مرتبط

مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یزد:

مزایای عضویت در صندوق اطلاع‌رسانی می‌شود
مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یزد:

مزایای عضویت در صندوق اطلاع‌رسانی می‌شود

مدیر کل فنی‌وحرفه‌ای استان یزد گفت: در کلاس‌های آموزشی آماده‌ایم علاوه بر مباحث علمی، نسبت به مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اطلاع‌رسانی کنیم.

|

زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر
زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی اقشار مولد از خدمات بیمه‌ای انجام شد.

|

نظرات کاربران