صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر صندوق در جمع ائمه جمعه استان یزد:

روستاییان و کشاورزان فقط با پرداخت حق بیمه ۵ درصدی بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان یزد گفت: کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلان فصلی، زنان سرپرست خانوار روستایی و همچنین افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند با پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه، عضو این صندوق شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی در جمع  ائمه جمعه استان یزد ضمن تاکید بر اهمیت بیمه روستاییان و کشاورزان، خواستار همکاری بیشتر ائمه جمعه این استان با صندوق شد.

 

وی با بیان اینکه برخی از روستاییان و کشاورزان از مزیت‌های این بیمه آگاهی لازم ندارند، گفت: از ائمه جمعه تقاضا داریم تا در روشنگری این مسئله به ما کمک کنند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، ادامه داد: اغلب مراجعان این مرکز به امید کمک و مساعدت مالی به این صندوق مراجعه می‎کنند، درحالی که بیشتر آنان فاقد بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی یا فوت هستند، درصورتی که اگر بیمه بودند امروزه بسیاری از مشکلات برای آن‌ها وجود نداشت.

 

وی، دلیل مهاجرت بسیاری از روستاییان را کهولت سن، عدم توان تولید و کشاورزی، فشار اقتصادی و فقر مادی بیان کرد و افزود: در کشور ما زیرساخت‌های لازم از جمله آب، برق، گاز، جاده‌، خانه بهداشت و غیره برای روستاییان فراهم شده، اما در خصوص بحث درآمدی روستاییان نیاز به اقدامات بیشتری وجود دارد.

 

به گفته وی، خانواده‌های بدون بیمه در برابر نوسانات اقتصادی بسیار آسیب‌پذیرتر از سایر اقشار هستند چراکه هیچ نوع مستمری دریافت نمی‌کنند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یزد ادامه داد: بر همین اساس تشکیل صندوق بیمه‌ای مخصوص این اقشار از اقدامات مهم حاکمیت برای توجه به آنها است. در این صندوق دولت به‌جای کارفرما دو سوم حق بیمه روستاییان و عشایر را پرداخت می‌کند تا آنها در زمان سالمندی یا بیماری بتوانند مستمری دریافت کنند.

 

مدیر صندوق بیمه استان یزد خاطرنشان کرد: کشاورزان، روستاییان، عشایر، شاغلان فصلی، زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر و همچنین افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می‌توانند با پرداخت تنها پنج درصد حق بیمه، عضو این صندوق بیمه شوند و ۱۰ درصد باقی‌مانده حق بیمه مشمولان توسط دولت پرداخت خواهد شد.
مطالب مرتبط

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه اعلام کرد؛

نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و روشن صندوق در سطح شهرستان احساس می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه اعلام کرد؛

نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و روشن صندوق در سطح شهرستان احساس می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه گفت: اگر افراد فاقد بیمه از برکات و مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر مطلع شوند، برای حفظ شان و منزلت و تضمین آینده خویش قطعا عضو صندوق خواهند شد.

|

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود  انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود / انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همسان‌سازی مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: با این اقدام، جمعا حدود ۲۶ درصد به حقوق دریافتی مستمری‌بگیران صندوق افزوده خواهد شد.

|

نظرات کاربران