صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر صندوق در استان قم خبر داد:

پرداخت مستمری به ۸۸۵ نفر از روستاییان قمی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان قم گفت: در حال حاضر تعداد ۸۸۵ نفر از اعضای صندوق در استان، مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی رحیمی در نشست خبری به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، افزود: حق بیمه این صندوق در 8 سطح از 330 تا 840 هزار تومان در ماه تعریف شده است و هر فرد بسته به انتخاب خود می‌تواند یکی از آن را انتخاب کند.

وی داشتن حداقل 18 و حداکثر 50 سال سن را از شرایط اصلی عضویت در صندوق بیان کرد و گفت: توجه شود که یک شخص 18 ساله با عضویت در صندوق می‌تواند پس از 30 سال پرداخت حق بیمه، به صورت ماهانه حقوق کامل را از این صندوق دریافت کند و درصورتی که شخصی همزمان با رسیدن به 65 سالگی دارای 15 سال سابقه بیمه باشد، طبق قوانین صندوق 5 سال سابقه پرداخت بیمه به سوابق او افزوده شده و با 20 سال سابقه به بازنشستگی خواهد رسید.

رحیمی ادامه داد: پرداخت مستمری ازکارافتادگی و مستمری فوت (بازماندگان) به افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی، از دیگر تعهدات صندوق بیمه اجتماعی است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 885 نفر از اعضای صندوق در استان مستمری دریافت می‌کنند که از این تعداد 446 نفر مستمری بازنشستگی، 70 نفر مستمری ازکارافتادگی و 369 خانوار نیز مستمری بازماندگان دریافت می‌کنند.

مدیر صندوق بیمه در استان قم خاطر نشان کرد: این صندوق دفترچه درمان مستقیم ندارد، اما افراد تحت پوشش این بیمه می‌توانند از خدمات سازمان بیمه سلامت استفاده کنند.
مطالب مرتبط

مدیر صندوق در استان گلستان خبر داد؛

همراهان اولیه صندوق بازنشست شدند
مدیر صندوق در استان گلستان خبر داد؛

همراهان اولیه صندوق بازنشست شدند

مدیر صندوق در استان گلستان گفت: 10 گروه از اقشار مختلف جامعه که شرایط بیمه شدن در سایر صندوق‌های بیمه‌ای را نداشتند، 15 سال پیش به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمدند و امسال با 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه، بازنشسته شدند

|

زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر
زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی اقشار مولد از خدمات بیمه‌ای انجام شد.

|

نظرات کاربران