صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
در مجمع عمومی فولاد خراسان تصویب شد:

افزایش سرمایه ۴۵۰۰ میلیارد ریالی «فولاد خراسان»

مجمع عمومی عادی سالانه «شرکت مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام)» با نماد «فخاس» برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸ با حضور ۹۸.۲۱ درصد صاحبان سهام حقیقی، حقوقی و نمایندگان قانونی آنان برگزار شد.

مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که شنبه 14 تیرماه برگزار شد، در اجرای ماده 101 اصلاحیه قانون تجارت با هیات رییسه مرکب از مسعود هنردوست از «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر» (به عنوان رییس مجمع)، حمید دادپو از «شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات» و سمیرا منصوری از «شرکت سرمایه گذاری ارشک» (به عنوان ناظران) و کسری غفوری (به عنوان منشی مجمع) تشکیل جلسه داد.

 

در مجمع عمومی فخاس که ساعت 9 روز 14 تیرماه 1399 در سالن اجتماعات «هتل پردیسان مشهد» و همزمان به صورت آنلاین برگزار شد، پس از انتخاب هیات رئیسه، مدیرعامل شرکت در گزارشی با بیان اینکه فولاد خراسان نسبت به سال گذشته با افزایش 79 درصدی سود خالص، موفق به تحقق بالاترین رشد سود در میان شرکت‌های فولادی شده گفت: این توفیق، نتیجه اعتماد و حمایت بی دریغ سهامداران به خدمتگزاران خود در فولاد خراسان است.

 

کسری غفوری افزود: فولاد خراسان در مقایسه با سال گذشته موفق به دستیابی به رشد 79 درصدی و تحقق رقم 7615141 میلیون ریال سود شده است.

 

در این مجمع همچنین، افزایش سرمایه شرکت از 9000 میلیارد ریال به 13500میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران طی دو مرحله مصوب و مقرر شد که این افزایش صرف تامین وجوه مورد نیاز برای مشارکت در افزایش سرمایه «شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» و تکمیل پروژه انباشت و برداشت واحد گندله سازی گردد.

 

رکوردهای تولید و دستاوردهای سال 1398

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره، در این نشست گزارشی از عملکرد تامین مواد اولیه، روند تولید، بازاریابی و فروش، شرایط مالی و اقتصادی، طرح توسعه، رکوردها و افتخارات شرکت به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام در سال مالی 1398 به حاضران ارایه داد.

 

غفوری با تبیین جایگاه تولیدات فولاد خراسان در بین تولیدکنندگان فولاد کشور در سال مالی گذشته، افزود: فولاد خراسان در سال گذشته 7 درصد از تولید میلگرد کشور را به خود اختصاص داده و در تولید بلوم و بیلت 7 درصد، آهن اسفنجی 5 درصد و گندله 3 درصد از کل تولید کشور به «فولاد خراسان» اختصاص دارد.

 

به گفته کسری غفوری، در کارخانه گندله سازی (با تولید 1 میلیون 452 هزار تن) شاهد 72 درصد رشد تولید بوده‌ایم و تولید یک میلیون و 74 هزار تن شمش نشان دهنده 3/3 درصد افزایش تولید فولاد خام در این شرکت نسبت به سال گذشته است، ضمن آنکه در کارخانه نورد با تولید 600 هزار و 41 تن، رشدی معادل 6 درصد و در حوزه فروش صادراتی با ثبت رکورد 235هزار و 235 تن، شرکت 37 درصد رشد را  نسبت به سال 1397 به ثبت رسانده است. میزان تولید آهن اسفنجی نیز 1میلیون 342 هزار تن اعلام شد.

مدیرعامل فولاد خراسان، دستیابی شرکت به جایگاه 61 در میان 100شرکت برتر کشور و ارتقای 22پله ای جایگاه فولاد خراسان را در این رنکینگ که با بیشترین صعود در بین شرکت های فهرست «100IMI-» همراه بوده، کسب عنوان واحد نمونه استاندارد خراسان رضوی، احراز عنوان صادرکننده نمونه استانی، کسب تندیس «جایزه ملی مسئولیت های اجتماعی و توسعه پایدار بنگاههای اقتصادی»، کسب عنوان واحد تولیدی نمونه، دستیابی به تندیس برنزین تعالی منابع انسانی بر اساس استاندارد 34000 و دستیابی به «تندیس سیمین دو ستاره جایزه ملی مدیریت انرژی» بابت عملکرد سیستمی را از دیگر دستاوردهای مهم همکاران شرکت در سال گذشته عنوان کرد.

 

اهداف و برنامه های شرکت برای سال 1399

بنا بر گفته مدیرعامل «فولاد خراسان»، مهم ترین هدف گذاری صورت گرفته در مجتمع فولاد خراسان را تأمین کنسانتره سنگ آهن به میزان 2.2میلیون تن، تأمین  500،000 تن گندله سنگ آهن و تامین 120هزارتن آهن قراضه را از دیگر برنامه های مجتمع در راستای «تامین پایداری تولید» اعلام نمود.

وی با اشاره به نقشه راهبردی شرکت برای توسعه ظرفیت و تکمیل زنجیره تولید، افزود: تحقق ظرفیت اسمی کارخانه فولاد سازی شماره 2، تحقق ظرفیت اسمی  واحد گندله سازی، اجرای بسته تکمیلی کارخانه گندله سازی و برنامه ریزی و تلاش برای دستیابی به پیشرفت فیزیکی احداث کارخانه تغلیظ سنگ آهن در محل سنگان خواف به میزان50 درصد از طریق شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان را از جمله گام های اصلی و برنامه ریزی شده در سال 1399عنوان کرد.

دکتر غفوری تکمیل فرآیند و استقرار سیستم مدیریت ارتباط با تامین کنندگان (SRM) ، کنترل و کاهش هزینه های تامین اقلام استراتژیک و همچنین با وجود تحریم‌های یک سویه، توسعه ساخت داخل (بومی سازی) را به عنوان یکی از تدابیر و راهکارهای مهم برای سال جدید نام برد.

مدیر عامل فولاد خراسان، تولید 2میلیون تن گندله ، 1.6میلیون تن آهن اسفنجی، تولید   1.3 میلیون تن فولاد خام، 620  هزار تن انواع محصولات نهایی با کیفیت مطلوب و مطابق با استانداردهای ملی را به عنوان اهداف اصلی تولیدی شرکت در سال جاری برشمرد.

وی در حوزه «مدیریت اثربخش بازار» نیز از هدفگذاری برای بازاریابی و فروش 434 هزار تن محصول نهایی در بازارهای داخلی و 186 هزار تن فروش صادراتی خبر داد و این رقم را برای محصول نمیه نهایی (شمش) 328 هزار تن فروش داخلی و 328 هزار تن صادرات عنوان کرد و از حضور درنمایشگاه‌ها و معرفی توانمندی‌های شرکت به مشتریان هدف صادراتی (با تمرکز بر همسایگان شرقی و آسیای میانه) در سال جدید به عنوان دیگر برنامه های شرکت خبر داد.

 

فولاد خراسان از منظر بورس اوراق بهادار

مدیرعامل با بیان اینکه هم اکنون جزو 30 شرکت برتر بورس اوراق بهادار هستیم، گفت: اتفاقات خوب و مثبتی برای آینده سهام «فخاس» متصور هستیم ؛ به ویژه آن که ظرف هفته آینده عملیات اجرایی کارخانه سنگ آهن سنگان خواف را مجدداً از سر خواهیم گرفت.

دکتر غفوری درباره  تامین  آهک و دولومیت  که از نیازهای اساسی فولاد خراسان است، گفت: برای رفع این نیاز تصمیم گرفته شد مجموعه‌ای در نزدیکی فولاد خراسان احداث گردد و ما سهام دار این کارخانه شدیم و همچنین درصدد تاسیس شرکتی در حوزه IT هستیم تا ضمن برآوردن نیازهای شرکت، در صورت درخواست بتوانیم به دیگر شرکت ها نیز خدماتی در این حوزه  ارائه دهیم.

به گزارش روابط عمومی فولاد خراسان در مجمع عمومی عادی ضمن تصویب صورت های مالی برای سال مالی منتهی به 29/12/1398، موسسه حسابرسی «هوشیار بهمند» را به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی «ایران مشهود» را به عنوان بازرس علی البدل  برای سال مالی منتهی به 29/12/1399 تعیین کرد.

این مجمع، با تایید 846 ریال سود به ازای هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸، تقسیم سود حدود۲4 درصدی میان سهامداران را تصویب نمود. به عبارتی شرکت به ازای هر سهم 200 ریال سود نقدی میان سهامداران خود تقسیم کرد.

تعیین پاداش هیات مدیره و حق الجلسات هیات مدیره موظف نیز به تصویب مجمع رسید و انتخاب روزنامه های «خراسان» و «دنیای اقتصاد» به عنوان روزنامه های کثیرالانتشار برای درج اگهی های شرکت از دیگر مصوبات مجمع عمومی سالانه فولاد خراسان بود.

گفتنی است با توجه به ابلاغیه شماره 31/104 مورخ 20/12/1398 ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، با هدف پیشگیری از شیوع کوید19، امکان مشاهده جلسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده شرکت به صورت آنلاین و پخش زنده اینترنتی آن فراهم شده بود.

قدردانی مدیرعامل و عضو هیات مدیره از حضور سهامداران حقیقی و نمایندگان سهامداران حقوقی، حسابرس مستقل و بارزس قانونی شرکت، نماینده سازمان بورس اوراق بهادار و نیز معاونان، مدیران و کارکنان که با تلاش بی وقفه خود در جهت حصول اهداف شرکت کوشیده اند، حسن ختام این مجمع سالانه بود.
مطالب مرتبط

هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود
هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود

نایب رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

|

برگزاری مجمع سالیانه شرکت سرمایه ‎گذاری ارشک

برگزاری مجمع سالیانه شرکت سرمایه ‎گذاری ارشک

مجمع عادی سالیانه سال مالی منتهی به آذر 1398 شرکت سرمایه‌گذاری ارشک در تاریخ 10/12/1398 در محل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برگزار شد و گزارش مقبول از بازرس قانونی خود دریافت نمود. در این مجمع که با ریاست علی شیرکانی مدیرعامل صندوق برگزار شد، ضمن بررسی و ارزیابی ...

|

همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛

اهدای احکام مستمری‌بگیران روستای خراشاد - افتتاح کارگزاری روستای دهک
همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛

اهدای احکام مستمری‌بگیران روستای خراشاد - افتتاح کارگزاری روستای دهک

همزمان با سفر مسعود هنردوست نایب رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به استان خراسان جنوبی که در دهه مبارک فجر انجام شد، احکام دو نفر از بازنشستگان صندوق در روستای خراشاد بخش مرکزی استان به آنان اهدا گردید و کارگزاری روستای دهک عربخانه شهرستان ...

|

استفاده از خرد جمعی باعث افزایش تعداد بیمه‌شدگان می‌شود

استفاده از خرد جمعی باعث افزایش تعداد بیمه‌شدگان می‌شود

مسعود هنردوست، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حضور در استان خراسان جنوبی، در نشست صمیمی با کارگزاران ویژه شهرستان‌های استان دیدار کرد و به صورت نمادین، تعدادی از پروانه فعالیت کارگزاری‌ها را به آنها اهدا نمود.

|

با حضور مسعود هنردوست؛

نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی افتتاح شد
با حضور مسعود هنردوست؛

نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی افتتاح شد

همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی و عشایر خراسان جنوبی در بیرجند در مراسمی با حضور مسعود هنردوست نایب رئیس هیات مدیره صندوق گشایش یافت که تا پایان دهه فجر دایر است.

|

نظرات کاربران