صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یزد:

مزایای عضویت در صندوق اطلاع‌رسانی می‌شود

مدیر کل فنی‌وحرفه‌ای استان یزد گفت: در کلاس‌های آموزشی آماده‌ایم علاوه بر مباحث علمی، نسبت به مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اطلاع‌رسانی کنیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امیرسعید مصباح مدیرکل سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان یزد، در دیدار با مدیر صندوق این استان، اقدامات انجام شده در راستای حمایت از اقشار زحمتکش روستایی و عشایری را ستودنی دانست و گفت: حمایت‌ها و فعالیتهای صندوق یک کار اساسی و مهم برای آینده کشور است که نیاز به همکاری همه سازمان‌های کشور دارد، زیرا عدم همکاری بین سازمان‌ها، یک نوع مرزکشی و به نوعی آسیب به سازمان، کشور و مردم است.

وی ادامه داد: آمادگی اطلاع‌رسانی در خصوص مزایای بیمه در کلاسهای آموزشی علاوه بر آموزش مباحث علمی را داریم.

در ادامه این جلسه حسن ابراهیمی، ماهیت صندوق بیمه اجتماعی را مانند صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد و ادامه داد: کشاورزان، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر می‌توانند با پرداخت پنج درصد حق بیمه عضو صندوق شوند و ۱۰ درصد حق بیمه باقی‌مانده آنها نیز توسط دولت پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به متقاضیان بسیار برای آموزش در زمینه‌های مختلف فنی‌وحرفه‌ای و عدم اشتغال و بیمه آنها، نیاز است که مربیان مراکز فنی‌وحرفه‌ای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر نسبت به معرفی آنها به صندوق جهت بیمه اقدام کنند.

ابراهیمی افزود: صندوق بیمه ظرفیت بسیار مناسبی را فراهم کرده است تا مردم با پرداخت مبلغ بسیار کمی از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت برای بازماندگان بهره‌مند شوند. 

وی خاطرنشان کرد: تمامی افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن روستاها و شهرهای زیر۲۰ هزار نفر جمعیت و افراد دارای شغل مرتبط با بخش کشاورزی می توانند عضو این صندوق شوند .
مطالب مرتبط

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه اعلام کرد؛

نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و روشن صندوق در سطح شهرستان احساس می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه اعلام کرد؛

نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و روشن صندوق در سطح شهرستان احساس می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه گفت: اگر افراد فاقد بیمه از برکات و مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر مطلع شوند، برای حفظ شان و منزلت و تضمین آینده خویش قطعا عضو صندوق خواهند شد.

|

بهره‌گیری از ظرفیت شورای هماهنگی مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی

بهره‌گیری از ظرفیت شورای هماهنگی مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بهره‌گیری از توانمندی‌های شورای هماهنگی مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی، منجر به ایجاد هماهنگی و انسجام در فعالیت‌های محوله هر یک از واحدهای تابعه در سطح استان خواهد شد.

|

نظرات کاربران