صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
درخواست مدیر یزد از مسئولان محلی:

افراد فاقد بیمه شناسایی و معرفی شوند

مدیر صندوق استان یزد از بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی این استان خواست برای شناسایی افراد فاقد بیمه و بیمه نمودن آنها درخواست همکاری لازم را با کارگزاران صندوق داشته باشند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، حسن ابراهیمی در دیدار با محمدعلی اکرمی بخشدار بهمن و تعدادی از دهیاران، مسئولان دفاتر بیمه و اعضای شوراها گفت: دولت بودجه مناسبی به این صندوق تخصیص می‌دهد تا مردم روستاها و شهرستان‌ها بتوانند از آن استفاده کنند، بنابراین رسالت ما برای توجیه و راهنمایی مردم برای پیوستن به این صندوق بسیار سنگین و مهم است.

 

وی ادامه داد: به همین منظور و برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در بخش بهمن، باید کارگروه بیمه تشکیل شده و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت افزایش ضریب بیمه صورت گیرد.

 

مدیر صندوق بیمه استان یزد، ضمن ارائه گزارشی در خصوص مزایای صندوق و آمار بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این بخش، از بخشدار، دهیاران و شوراهای اسلامی خواست تا با همکاری و مشارکت یکدیگر، افراد فاقد بیمه را شناسایی و اقدام به بیمه نمودن آنها کنند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۴٩ سرپرست خانوار و ٢۶٣٣ فرد در این بخش دارای سن ١٨ سال تا ۵٠ سال هستند که فاقد بیمه بازنشستگی و از کارافتادگی هستند.

 

محمدعلی اکرمی بخشدار بهمن نیز در ادامه این جلسه گفت: به شوراها و دهیاری‌ها ابلاغ شده که از همه ظرفیت‌های خود برای تشویق مردم نسبت به بیمه نمودن خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است که درپایان این جلسه حکم بازنشستگی 2 تن از بازنشستگان روستایی این بخش به آنها اهدا شد.

 

 
مطالب مرتبط

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه اعلام کرد؛

نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و روشن صندوق در سطح شهرستان احساس می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه اعلام کرد؛

نیاز به اطلاع‌رسانی شفاف و روشن صندوق در سطح شهرستان احساس می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه گفت: اگر افراد فاقد بیمه از برکات و مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر مطلع شوند، برای حفظ شان و منزلت و تضمین آینده خویش قطعا عضو صندوق خواهند شد.

|

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود  انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

مستمری بازنشستگان روستایی همسان‌سازی می‌شود / انتقال سوابق بیمه‌ای انجام خواهد شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همسان‌سازی مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: با این اقدام، جمعا حدود ۲۶ درصد به حقوق دریافتی مستمری‌بگیران صندوق افزوده خواهد شد.

|

نظرات کاربران