صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
استاندار خراسان شمالی دستور داد:

پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تا پایان سال جاری

استاندار خراسان شمالی به فرمانداران و مسئولان استانی دستور داد که تا پایان سال جاری همه مشمولان این استان به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر این صندوق در آیند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمدعلی شجاعی در جلسه هر روستا یک پروژه که با حضور فرمانداران، بخشداران و سایر مسئولان استانی برگزار شد، اظهار داشت: بر طبق یک برنامه‌زمانبندی شده باید تا پایان سال جاری پوشش بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در تمام شهرستان‌های استان صد درصد شود.

 

شجاعی تصریح کرد: بیمه یکی از ملزومات زندگی هر فرد است و هیچ عدم تمایلی برای این کار معنا ندارد. تمام مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد استان هم باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

 

وی درادامه به رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان دستور داد تا بررسی‌های لازم درخصوص امکان استفاده از اعتبارات استانی جهت پوشش حداکثری بیمه اجتماعی صورت گیرد.

 

استاندار خراسان شمالی درخصوص طرح هر دهیار یک کارگزار افزود: استان خراسان شمالی 700 روستا و تنها ۴۴ کارگزار دارد، بنابراین نیاز به بازنگری در تعداد کارگزاران استان برای دستیابی به هدفگذاری صورت گرفته احساس می‌شود. لذا باید با با افزایش تعداد کارگزاران صندوق، امکان دسترسی جامعه هدف به کارگزاران صندوق را در سطح تمامی روستاهای استان تسهیل شود.

 

وی با تاکید بر پوشش صد درصدی بیمه استان تا پایان سال جاری گفت: باتوجه به فقدان بانک اطلاعات دقیق از جامعه هدف نیاز است تا جلسه ای با حضور فرمانداران و مدیر بیمه استان برگزار شده و اطلاعات موجود مورد پایش قرار گیرد و برنامه زمان‌بندی مشخص و دقیق تهیه و جهت اجرا به کلیه فرمانداران و مدیر بیمه استان ابلاغ شود.

 

در ادامه این جلسه محمدرضاغلامزاده مدیر بیمه اجتماعی استان خراسان شمالی ضمن تقدیر و تشکر از حمایتهای همه جانبه استاندار به ارائه آمار و عملکرد بیمه‌ای استان پرداخت.

 

درپایان این جلسه، احکام مستمری بازنشستگی سالمندی هفت نفر از بازنشستگان این استان به آنها اعطا شد.

 
مطالب مرتبط

شورای افتاء ترکمن صحرا:

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان جایز است
شورای افتاء ترکمن صحرا:

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان جایز است

اعضای شورای افتاء در محفل فقهی علماء احناف ترکمن صحرا، فعالیت بعضی از بیمه های مروجه که اکثر حق بیمه آنها را دولت پرداخت می کند، همچون صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را به دلیل دارا بودن جنبه تبرعی و تعاونی بودن، جایز دانست.

|

استاندار خراسان شمالی:

ضریب نفوذ بیمه روستایی به بالای ۸۰ درصد برسد
استاندار خراسان شمالی:

ضریب نفوذ بیمه روستایی به بالای ۸۰ درصد برسد

استاندار خراسان شمالی در هدفگذاری جدید خود برای بیمه اجتماعی روستائیان استان گفت: ضریب نفوذ بیمه شدگان روستایی تا پایان امسال باید به بالای ۸۰ درصد برسد و حتی در برخی شهرستان ها این عدد ۱۰۰ درصد شود.

|

علیرضا اسدی:

یک پنجم خانوارهای عشایری خراسان شمالی بیمه اجتماعی هستند
علیرضا اسدی:

یک پنجم خانوارهای عشایری خراسان شمالی بیمه اجتماعی هستند

با توجه به وضعیت درآمد روستاییان و عشایر، سطح درآمد این اقشار به هشت سطح درآمدی از ماهانه دو میلیون تا پنج میلیون ریال تقسیم شده که کمترین سهم بیمه شده یک میلیون و 200 هزار ریال و بیشترین آن سه میلیون ریال است.

|

خبرگزاری مهر

اسدی:خراسان شمالی رتبه نخست جذب بیمه روستایی در کشور را کسب کرد
خبرگزاری مهر/

اسدی:خراسان شمالی رتبه نخست جذب بیمه روستایی در کشور را کسب کرد

 مدیرصندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر خراسان شمالی از کسب رتبه نخست این استان در جذب بیمه شدگان روستایی خبر داد. علیرضا اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هم اکنون ۳۲ هزار خانوار در خراسان …

|

خبرگزاری  شبستان

تصویب مصوبه پرداخت تسهیلات به کارگزاران و مستمری بگیران عضویت بیش از یک میلیون نفر در صندوق
خبرگزاری شبستان/

تصویب مصوبه پرداخت تسهیلات به کارگزاران و مستمری بگیران/ عضویت بیش از یک میلیون نفر در صندوق

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از عضویت بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در این صندوق خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ محمدرضا رستمی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی …

|

نظرات کاربران