صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان گفت: فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امان‌اله شاقوزایی در دیدار با مهرداد جهاندیده رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمشید رخشانی فرماندار شهرستان هامون و غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل با تاکید بر ضرورت پوشش بیمه اجتماعی فعالان خوشه فرش دستباف، اظهار داشت: بافندگان فرش دستباف، گلیم و فعالین خوشه فرش دستباف با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی می‌توانند از حمایت‌های دولتی در پرداخت هفتاد درصد حق بیمه برخوردار شوند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی سیستان و بلوچستان، با اشاره به تلاش کارگزاران برای تسهیل عضویت و ثبت نام مشمولان، گفت: در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار سال «جهش تولید» پوشش بیمه اجتماعی تولیدکنندگان صنایع دستی در سطحی گسترده با مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط با جامعه هدف انجام خواهد شد و با ایجاد امیدواری بیشتر سبب افزایش انگیزه فعالان این بخش در جهت رشد تولید می‌شود.

 

وی با بیان اینکه محدودیتی برای عضویت فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در مناطق شهری در صندوق بیمه اجتماعی وجود ندارد، افزود: این بیمه نقش تاثیرگذاری در رشد و شکوفایی اقتصاد منطقه و خانواده‌ها دارد و با فراهم کردن امنیت شغلی، رفاه نسبی و آسایش خاطر به خانواده‌ها در گذار از شرایط سخت کمک خواهد کرد.

 

شاقوزایی ادامه داد: کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سراسر استان فعال هستند و با تسهیل شرایط برای ثبت نام بیمه شدگان و ارائه خدمات، آماده خدمتگزاری به جامعه هدف هستند، لذا متقاضیان می‌توانند در اسرع وقت به کارگزاری‌ها جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

 

بر اساس این دیدار، مقرر گشت تا فعالان خوشه صنایع دستی فرش دستباف بخش تیمورآباد شهرستان هامون در اسرع وقت بیمه شوند. همچنین بیمه صنعتگران و بافندگان فرش دستباف شهرستان زابل با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مرتبط، تعاونی‌ها و نهادهای مردمی فعال در این حوزه‌ها بررسی و انجام خواهد شد.
مطالب مرتبط

مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

مشارکت دستگاه های اجرایی برای پوشش گسترده بانوان
مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

مشارکت دستگاه های اجرایی برای پوشش گسترده بانوان

مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،‌ خواستار مشارکت دستگاه‌های اجرایی مرتبط با جامعه هدف جهت گسترش پوشش بیمه‌ای زنان روستایی شد و گفت: امیدواریم با همکاری و اطلاع‌رسانی گسترده، شاهد استقبال هرچه بیشتر بانوان از این ظرفیت صندوق بیمه اجتماعی باشیم.

|

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان:

عشایر پرتلاش استان استحقاق برخورداری از خدمات ارزنده دولت را دارند
مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان:

عشایر پرتلاش استان استحقاق برخورداری از خدمات ارزنده دولت را دارند

به مناسبت گرامیداشت پانزدهمین سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و تجلیل از همراهان و یاوران صندوق، امان الله شاقوزایی مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان با حمید طوقی مدیرکل امور عشایر استان دیدار و از همکاری صمیمانه وی در توسعه و گسترش پوشش بیمه ...

|

نظرات کاربران