صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

الزام دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر به عضویت در صندوق

دبیر کارگروه اشتغال استان سیستان و بلوچستان گفت: افراد متقاضی بهره مندی از تسهیلات اشتغال باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مهرداد جهاندیده در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری در استان به دو هزار و 152 طرح با اشتغالزایی 14 هزار و 756 نفر تسهیلات پرداخت شده است، گفت: با توجه به قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و بهره‌مندی گروه‌های هدف از مزایای آن، مصوب شد تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی (بخش‌های خصوصی و تعاونی) که از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند یا از این به بعد متقاضی استفاده از این تسهیلات می‌شوند، توسط سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سایر صندوق‌های بیمه ای دارای قابلیت مرتبط با تایید وزارت متبوع، زیر چتر بیمه قرار گیرند.

 

وی افزود: این تصمیم در پی مصوبه کارگروه ملی تخصصی مدیریت و راهبری توسعه اشتغال پایدار با هدف تبدیل بخشی از اشتغال که از طریق برنامه اشتغال روستایی به وجود می‌آید به اشتغال رسمی اتخاذ شده و بر اساس شیوه‌نامه اجرای این طرح، اشخاصی که تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را به صورت کامل دریافت نموده و به بهره‌برداری رسیده‌اند، مشمول خواهد شد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: متقاضی موظف است بر اساس قرارداد بانک عامل و ضمائم آن، پس از دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و بهره برداری طرح نسبت به بیمه نمودن شاغلان، حداکثر ظرف مدت یک ماه در یکی از صندوق های بیمه ای اقدام نماید.

 

جهاندیده با اشاره به حمایت‌های دولت در پرداخت هفتاد درصد حق بیمه، گفت: شاغلین این طرح ها از آنجایی که در مناطق روستایی و عشایری سکونت دارند و ممکن است تحت پوشش هیچ بیمه ای نباشند، می توانند از مزایای صندوق های بیمه ای، بخصوص صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بهره مند شوند.

 

در ادامه این جلسه، امان‌اله شاقوزائی مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به شرایط و مزایای بیمه اجتماعی گفت: هدف کارگروه اشتغال کمک به رشد و توسعه اقتصادی و توانمندسازی با ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از این مشاغل است و تسهیلات اشتغالزایی نیز در جهت افزایش ایجاد اشتغال، کاهش آمار بیکاری و رشد اقتصادی پرداخت می‌شود.

 

وی ادامه داد: برخورداری از بیمه اجتماعی علاوه بر کمک بر پایداری مشاغل و ایجاد امنیت شغلی، به عنوان یکی از شاخص‌های ارزیابی در ایجاد اشتغال متعهد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مطالب مرتبط

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

دفترچه درمان؛ دلیل عدم تمدید و استقبال از بیمه صندوق اجتماعی
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

دفترچه درمان؛ دلیل عدم تمدید و استقبال از بیمه صندوق اجتماعی

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان گفت: دلیل عمده عدم تمدید و استقبال از این بیمه، نداشتن دفترچه درمان و عدم انتقال سابقه نیز در کاهش تمدید بیمه مهندسان سازمان بی تاثیر نیست .

|

شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند
شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان گفت: فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

|

نظرات کاربران