صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی:

برای خدمت‌رسانی به جامعه در کنار صندوق هستیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: برخورداری از بیمه‌های اجتماعی یکی از مولفه‌های مهم توسعه‌یافتگی در جامعه است و صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نمونه‌ای از این بیمه‌ها است.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، غلامرضا اشرفی در مراسم تودیع و معارفه مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان خراسان جنوبی، با بیان اینکه برخورداری از بیمه‌های اجتماعی یکی از مولفه‌های مهم توسعه‌یافتگی در جامعه است، گفت: یکی از انواع این بیمه‌ها، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است و روند رو به رشد خدمات این صندوق در استان خراسان جنوبی، قابل تقدیر است.

اشرفی بر استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌های صندوق برای آشنایی جامعه هدف با مزیت‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد و افزود: اگر مردم استان به‌ویژه ساکنین روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر، با کارکرد و مزایای آن بیشتر آشنا شوند، می‌توانند بخش زیادی از واجدین شرایط را با خود همراه سازند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در راه دستیابی به اهداف و خدمت‌رسانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، وزارت متبوع خراسان جنوبی در کنار این صندوق قرار دارد.

وی از نهایی شدن طرح خوشه‌های صنایع دستی با حمایت استانداری خبر داد، گفت: این طرح بزودی اجرا می‌گردد.

در ادامه این جلسه علی اخوان بهبهانی معاون بیمه‌ای صندوق ضمن تشریح اهداف و ماموریت‌های صندوق گفت: طرح همسان‌سازی برای مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر بر اساس سطوح درآمدی در دستور کار صندوق قرار گرفته است. همچنین مسئله نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی که از طرف سازمان اجتماعی متوقف گردیده بود  به زودی ادامه می‌یابد.

درپایان این جلسه علیرضااسدی که در گذشته مدیریت صندوق در استان خراسان شمالی را برعهده داشت، به سمت مدیریت استان خراسان جنوبی منصوب شد.
مطالب مرتبط

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد؛

برخی حواشی درمورد صندوق نوعی جفای لفظی در برابر صندوق بیمه اجتماعی است برخی از خدمات صندوق هیچ تفاوتی با سایر بیمه‌ها ندارد امکان پرداخت و دریافت مستمری بیشتر فراهم می‌شود
معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد؛

برخی حواشی درمورد صندوق نوعی جفای لفظی در برابر صندوق بیمه اجتماعی است/ برخی از خدمات صندوق هیچ تفاوتی با سایر بیمه‌ها ندارد/ امکان پرداخت و دریافت مستمری بیشتر فراهم می‌شود

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی گفت: تاکنون حدود 52 هزار نفر بازنشسته شده‌اند و حدود 64 هزار خانواده نیز از مستمری فوت سرپرست خود استفاده می‌کنند.

|

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

هزار و500 نفر از بانوان شاغل استان بیمه می‌شوند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

هزار و500 نفر از بانوان شاغل استان بیمه می‌شوند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی از بیمه کردن هزار و 500 نفر از شاغلان طرح مشاغل خانگی و زنان خانوار این استان در صندوق بیمه اجتماعی خبر داد.

|

نظرات کاربران