صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
فرماندار خوسف:

بیمه اجتماعی به‌عنوان یک وظیفه اصلی مورد توجه مدیران قرار گیرد

فرماندار خوسف در دیدار با مدیر صندوق بیمه استان خراسان جنوبی توجه به بیمه اجتماعی را وظیفه اصلی مدیران نام برد.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، محمد شفیعی در دیدار با مدیر صندوق در استان خراسان جنوبی، ارتقای رفاه اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را از نشانه‌های اثرگذاری بیمه در روستاها دانست و گفت: عواملی مانند مسن بودن، پوشش برخی نهادهای حمایتی، پراکندگی جمعیت، اطلاع‌رسانی کم، عدم استفاده از ظرفیت‌ها، عدم ارتباط با مرکز بهداشت، و غیره از دلایل میزان استقبال پایین مردم شهرستان از بیمه اجتماعی است.

وی با بیان اینکه موضوع بیمه اجتماعی باید به‌عنوان یک وظیفه اصلی مورد توجه جدی مدیران قرار گیرد، گفت: با تلاش جهادی می‌توانیم شاهد رشد بیمه در سطح شهرستان باشیم و این خدمتی است که در سال‌های آینده ماندگار خواهد بود.

 

امروز بیمه شدن بهتر از فرداست

در ادامه علیرضا اسدی مدیر صندوق در استان خراسان جنوبی با بیان اینکه حتی یک نفر بیمه نشده نیز آمار زیادی است، گفت: امروز بیمه‌شدن خانوارهای ایرانی، بهتر از فردا است.

وی در ادامه ضمن اشاره به برخی قوانین و مقررات صندوق، خواستار عضویت کارگزار معین در شورای اداری و دعوت در دهگردشی‌ها شد.

اسدی افزود: با توجه به اینکه شهرستان خوسف از نظر درصد جذب بیمه شده رتبه چهارم را در کشور دارد، از کارگزاران تقاضا داریم تا با حضور در روستاها، ضمن دیدار چهره‌به‌چهره با روستاییان، مزایای بیمه را اطلاع رسانی کنند تا شاهد جذب حداکثری افراد فاقد بیمه در این صندوق باشیم.
مطالب مرتبط

بیمه رایگان بیش از یک میلیون نفر در کشور ضرورت توجه به ادامه بیمه‌پردازی بیمه شدگان انفصالی سنوات قبل

بیمه رایگان بیش از یک میلیون نفر در کشور/ ضرورت توجه به ادامه بیمه‌پردازی بیمه شدگان انفصالی سنوات قبل

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: افرادی که در سنوات قبل بیمه بودند اما درچند سال گذشته نتوانستند حق بیمه خود را پرداخت و به اصطلاح انفصال بیمه‌ای هستند میتوانند پرداخت حق بیمه خود را ادامه دهند.

|

نظرات کاربران