صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی:

هزار و۵۰۰ نفر از بانوان شاغل استان بیمه می‌شوند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی از بیمه کردن هزار و ۵۰۰ نفر از شاغلان طرح مشاغل خانگی و زنان خانوار این استان در صندوق بیمه اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، نفیسه نخعی در دیدار با علیرضا اسدی مدیر صندوق در استان، تفکر سنتی برخی زنان خراسان جنوبی را علت استقبال کم آنان به بیمه دانست و گفت: اغلب زنان این استان درآمد یا سرمایه‌گذاری مستقل از شوهر برای خود متصور نیستند و این بنیاد خانواده را قوی می‌کند.

وی در ادامه نسبت به تلاش برای بیمه شدن هزار و 500 نفر از شاغلان در طرح مشاغل خانگی این استان در صندوق قول مساعد داد و در ادامه نیز، آمادگی خود را جهت همکاری در برگزاری ستادهای راهبردی شهرستانی و گردهمایی‌های دهیاران اعلام نمود.

نخعی ضمن تبریک انتصاب علیرضا اسدی به عنوان مدیر جدید صندوق در استان گفت: طرح خوشه‌های صنایع دستی نقش بسیار مهمی در اقتصاد بانوان خراسان جنوبی به خصوص روستاها دارد و نمادی از همت و توانمندی زنان استان است.

در ادامه این دیدار، اسدی ضمن ارائه گزارشاتی از صندوق در استان و کارگزاری‌ها، خواستار تعامل بیشتر فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان و استفاده از فرصت‌های ایجاد شده در تجمعات و گردهمایی‌های شوراها و دهیاران برای اطلاع‌رسانی مزایای بیمه به جامعه هدف شد.

وی افزود: فقط 10 درصد بیمه شدگان استان را بانوان تشکیل می‌دهد، بنابراین از فرمانداری تقاضا داریم تا در همایش‌ها، مزایا و خدمات این صندوق را به جامعه هدف معرفی کنند.
مطالب مرتبط

بیمه رایگان بیش از یک میلیون نفر در کشور ضرورت توجه به ادامه بیمه‌پردازی بیمه شدگان انفصالی سنوات قبل

بیمه رایگان بیش از یک میلیون نفر در کشور/ ضرورت توجه به ادامه بیمه‌پردازی بیمه شدگان انفصالی سنوات قبل

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: افرادی که در سنوات قبل بیمه بودند اما درچند سال گذشته نتوانستند حق بیمه خود را پرداخت و به اصطلاح انفصال بیمه‌ای هستند میتوانند پرداخت حق بیمه خود را ادامه دهند.

|

نظرات کاربران