صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
پولادوند مطرح کرد؛

فراگیری بیمه اجتماعی روستائیان از برنامه های راهبردی دولت تدبیر و امید است

مدیر صندوق بیمه استان گلستان در گفت‌و‌گویی مشروح در برنامه زنده گفتمان صدا و سیمای استانی، درباره اهداف و برنامه‌های دولت برای فراگیری پوشش بیمه‌های اجتماعی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دانیال پولادوند با حضور در برنامه «گفتمان» صدا و سیمای مرکز استان گلستان، به بررسی وضعیت بیمه‌شدگان روستائیان و عشایر استان پرداخت.

 

پولادوند با بیان اینکه فراگیری بیمه اجتماعی از برنامه‌های راهبردی دولت تدبیر و امید است افزود: دولت حمایت جدی از بیمه اجتماعی روستائیان دارد و دو برابر حق بیمه را دولت به عنوان کارفرما می‌پردازد.

مدیر صندوق در استان گلستان با تشریح و تبیین اهداف و مزایای صندوق گفت: بیمه اجتماعی یک فرصت طلایی برای روستائیان، کشاورزان، عشایر و ساکنین در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت است و افراد مشمول در جامعه هدف با پرداخت سالی یکبار حق بیمه می‌توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند.

وی مزایای اصلی صندوق را بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی و بازماندگان دانست و افزود: حداقل حق بیمه یکسال، در سال جاری 330 هزار تومان و حداکثر 840 هزار تومان است که بیمه شده با پرداخت سهم خود می‌تواند از دو برابر حق بیمه ای که دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌کند، برخوردار شود.

مدیر صندوق بیمه استان گلستان ضمن دعوت از روستائیان برای عضویت در صندوق، گفت: افرادی که شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را دارند و هنوز بیمه نیستند با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق در سطح استان نام نویسی کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی جامعه هدف صندوق را محدود به روستائیان و عشایر ندانست و تصریح کرد: تمامی کشاورزان، ساکنین شهرهای زیر 20 هزارنفر جمعیت و رانندگان حمل و نقل بار و مسافری که در روستاها زندگی می‌کنند نیز می‌توانند از خدمات این صندوق بهره‌مند شوند.

گفتنی است آریان پور نماینده مردم شرق استان و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، علیپوری مدیرکل امور عشایری و نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری نیز مهمانان تلفنی این برنامه بودند.

 

 

 
مطالب مرتبط

فرماندار شهرستان مینودشت مطرح کرد؛

بیمه اجتماعی محور ایجاد عدالت اجتماعی در روستاهاست
فرماندار شهرستان مینودشت مطرح کرد؛

بیمه اجتماعی محور ایجاد عدالت اجتماعی در روستاهاست

فرماندار شهرستان مینودشت گفت: بخشداران و مسئولان محلی به‌ویژه شوراها و دهیاران علاوه بر تلاش برای عمران و آبادانی روستاها باید در صدد گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی و تقویت بنیه‌ی اقتصاد خانوار روستایی باشند.

|

مدیر صندوق در استان گلستان خبر داد؛

همراهان اولیه صندوق بازنشست شدند
مدیر صندوق در استان گلستان خبر داد؛

همراهان اولیه صندوق بازنشست شدند

مدیر صندوق در استان گلستان گفت: 10 گروه از اقشار مختلف جامعه که شرایط بیمه شدن در سایر صندوق‌های بیمه‌ای را نداشتند، 15 سال پیش به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمدند و امسال با 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه، بازنشسته شدند

|

نظرات کاربران