صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
فرماندار اردکان مطرح کرد؛

نیاز به شناسایی افراد فاقد بیمه شهرستان

فرماندار اردکان گفت: به منظور پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه شهرستان اردکان جلسات متعددی با مسئولان مربوطه برگزار خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر استان یزد، فرماندار اردکان در دیدار با مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان یزد، گفت : اگرچه اکثر صندوق‌های بیمه‌ای در حال ورشکستگی هستند و نتوانستند ورودی و خروجی‌های خود را به شکلی که مد نظرشان است پیش ببرند، اما طبق آمارهای ارائه شده جای خرسندی است که این صندوق با پشتوانه دولت در حال ارائه خدمات بسیار خوبی برای آتیه افراد جامعه هدف خود است و قطعا رویکرد مردم نسبت صندوق تغییر خواهد کرد و اعتماد به صندوق بالاتر خواهد شد.

 

بهروز شهابی‌زاده درخصوص پایین بودن ضریب پوشش  اجتماعی بیمه اجتماعی روستاییان در این شهرستان نیز گفت: یکی از دلایل این اتفاق می‌تواند اطلاع‌رسانی بسیار ضعیف و همچنین تحت پوشش بودن افراد در بیمه‌های دیگر به واسطه وجود معادن و شرکت‌های زیاد در شهرستان باشد.

فرماندار اردکان خاطر نشان کرد: ظرف روزهای آینده جلسه‌ای با حضور بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی و نماینده صندوق  برگزار می‌شود تا افراد فاقد بیمه شناسایی و نسبت به بیمه آنها اقدام خواهیم کرد.

در ادامه این دیدار حسن ابراهیمی مدیر صندوق بیمه استان یزد، میانگین ضریب پوشش بیمه، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در شهرستان‌های یزد، مهریز، خاتم، ابرکوه، میبد، بهاباد، اشکذر و بافق 36 درصد بیان کرد و گفت: براساس ریز آمار این شهرستان‌ها نیاز است که شهرستان اردکان در راستای پوشش افراد فاقد بیمه بیشتر تلاش کند.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۳ به همت دولت کلید خورد که تا کنون رشد خوبی داشته و بعد از گذشت ۱۵ سال ، در سال جاری تعداد زیادی از بیمه شدگان ، نتیجه اعتماد به صندوق را دیدند و  بازنشسته شدند.

وی این صندوق را به مانند صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد و گفت : دولت در این صندوق نقش کارفرما را دارد و ۱۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند و شخص فقط ۵ درصد حق بیمه را پرداخت خواهد کرد .

ابراهیمی ادامه داد: این نوع بیمه ارزانترین صندوق بیمه‌ای در کشور است که با هدف حمایت از قشر کشاورز ، روستایی و عشایر است که منبع درآمد چندانی ندارند.

وی درادامه خواستار تشکیل جلسه با بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی  در راستای پوشش افراد فاقد بیمه در شهرستان اردکان شد.
مطالب مرتبط

مدیر صندوق استان یزد؛

جای خالی رسانه‌های تصویری در انعکاس اخبار صندوق احساس می‌شود
مدیر صندوق استان یزد؛

جای خالی رسانه‌های تصویری در انعکاس اخبار صندوق احساس می‌شود

مدیر صندوق استان یزد گفت: با توجه به آنکه بسیاری از افراد آگاهی درستی از بیمه صندوق اجتماعی ندارند، رسانه‌ها می‌تواند با تهیه گزارش‌های مختلف از بیمه‌شدگان صندوق آنها را در جریان این بیمه قرار دهد.

|