صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
شیرکانی درگفت‌وگو با رادیو سلامت؛

تامین مالی برای پوشش بیمه‌ای بیش از یک میلیون روستایی فاقد بیمه انجام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: مرحله اول پوشش بیمه‌ای یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی فاقد بیمه انجام شده است و درمرحله اخذ اسامی مشمولان این طرح از سازمانهای مربوطه هستیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در گفت‌وگو با رادیو سلامت درخصوص جزئیات پوشش بیمه‌ای یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی فاقد بیمه گفت: به منظور پوشش بیش از یک میلیون از جوامع روستایی اعم از زنان سرپرست خانوار، قالیبافان، افراد تحت پوشش و یا درنوبت عضویت در بهزیستی و کمیته امداد با پیگیری‌های وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحت پوشش قرار‌دادن جوامع آسیب‌دیده، روستایی و عشایری که فاقد هرنوع پوشش بیمه‌ای هستند طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون روستایی فاقد بیمه مطرح شد.

وی هدف از این طرح را افزایش ضریب پوشش بیمه‌ای در روستاها، جلوگیری از مهاجرت آنها به شهر به منظور قرارگرفتن تحت پوشش بیمه‌ای، ایجاد مهاجرت معکوس و نوعی تامین آتیه برای روستاییان نام برد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه دراین طرح دولت در سال اول صد درصد حق بیمه این افراد را پرداخت می‌کند، ادامه داد: باتوجه به آنکه برخی از روستاییان و عشایر به دلیل تمکن مالی مناسب از قبل در عضویت این صندوق هستند، درمقابل افرادی هم وجود دارند که به دلیل عدم تمکن مالی، تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده و توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند، به همین دلیل  این طرح راهی است تا بتوانیم درجهت حمایت از این افراد آنها را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دهیم.

شیرکانی درخصوص زمان اجرا شدن این طرح گفت: کلیات این طرح با همکاری سازمان برنامه و بودجه به تصویب رسیده است و فاز اول آن که تامین مالی است انجام شده است، اما برای فاز دوم با نهادهای مربوطه مانند مرکز ملی فرش ایران برای تحت پوشش قرار دادن قالیبافان، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور تحت پوشش قراردادن شاغلان صنایع دستی و سازمان بهزیستی تفاهم نامه‌ی مربوطه منعقد شده و درمرحله اخذ اسامی هستیم و به محض اعلام اسامی پیش ثبت‌نام صورت خواهد گرفت و سپس بیمه آنها جاری خواهد شد.

 

لازم به ذکر است که ارائه مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و یا فوت از خدمات ارائه شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است و درحال حاضر بیش از یک میلیون و 800 هزار خانوار روستایی و عشایری تحت پوشش این بیمه قرار دارند و با این طرح شاهد افزایش 150 درصدی ضریب پوشش بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خواهیم بود.
مطالب مرتبط

جزئیات پوشش بیمه‌ای یک میلیون «روستایی» از مهرماه اعلام شد

جزئیات پوشش بیمه‌ای یک میلیون «روستایی» از مهرماه اعلام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: از ابتدای مهر بالغ بر یک میلیون نفر از اقشار روستایی و عشایر که فاقد هر نوع بیمه اجتماعی هستند؛ مانند قالیبافان، زنان سرپرست خانوار، شاغلین در صنایع دستی و افراد پشت نوبتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

|

گسترش چتر بیمه اجتماعی در مناطق محروم با همکاری ابرار و صندوق بیمه روستائیان

گسترش چتر بیمه اجتماعی در مناطق محروم با همکاری ابرار و صندوق بیمه روستائیان

جامعه نیکوکاری ابرار (وابسته به اتاق ایران) و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای گسترش ارائه خدمات بیمه اجتماعی به جامعه روستایی و عشایری در مناطق کمتر توسعه‌یافته و محروم تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

|

پرسش های متداول

  ۱- با چه شرایطی می­ توان عضو صندوق بیمه روستائیان و عشایر شد ؟ شرط اولیه عضویت نزد صندوق داشتن ...

|

نظرات کاربران