صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس مطرح کرد؛

هزار زن سرپرست خانوار استان بیمه می‌شوند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: با توجه به پرداخت ۱۰ درصدی حق بیمه توسط دولت یک هزار نفر از زنان سرپرست خانوار شهر شیراز و کوار از خدمات و مزایای صندوق بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روابط‌ عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، معصومه دستغیب در دیدار با حسن کمالی مدیر صندوق استان فارس گفت: با توجه به خدمات ارزنده صندوق به قشر محروم و نیازمند، به دلیل تأمین آینده زنان سرپرست خانوار، اطلاع‌رسانی خدمات صندوق را در رئوس برنامه‌های خود قرار می‌دهیم.

وی در ادامه استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد و خیریه‌ها را راهگشا دانست.

در ادامه کمالی ضمن ارائه عملکرد صندوق گفت: 202 کارگزار در استان فارس فرآیند جذب و نام نویسی جامعه هدف بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را انجام می‌دهند و در حال حاضر حدود 146 هزار خانوار روستایی و عشایری تحت پوش بیمه  قرار دارند و بالغ بر7 هزار خانوار روستایی و عشایر استان فارس از مزایای مستمری بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: هیچ گونه محدودیتی در تعداد جذب وجود ندارد و هر استانی که بتواند پوشش بیشتری داشته باشد در واقع توانسته سهم دولت را به اندازه‌ی جذب به خود اختصاص دهد.

مدیراستان فارس در ادامه تصریح کرد: خدمات صندوق یک فرصت است و تمامی زنانی که به هر دلیل از تحت پوشش سایر بیمه ها خارج شده‌اند که می‌توانند با مبلغی بسیار اندک خود را در صندوق بیمه نموده و آینده خود و افراد تحت تکفل را به نوعی تامین کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
مطالب مرتبط

فرماندار راز و جرگلان اعلام کرد؛

شهرستان راز و جرگلان در آمار جذب بیمه ای سال گذشته معادل 14 سال رشد را تجربه کرد
فرماندار راز و جرگلان اعلام کرد؛

شهرستان راز و جرگلان در آمار جذب بیمه ای سال گذشته معادل 14 سال رشد را تجربه کرد

فرماندار راز و جرگلان رشد چهار پله‌ای این شهرستان در ضریب پوشش بیمه اجتماعی استان و دو برابر شدن آمار بیمه شدگان طی یکسال گذشته را حرکتی جهادی و فوق العاده بیان کرد.

|

شریعتمداری خبر داد:
افزایش 5 برابری مشارکت اقتصادی زنان در 4 دهه گذشته کانون صنفی بانوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود

شریعتمداری خبر داد:
افزایش 5 برابری مشارکت اقتصادی زنان در 4 دهه گذشته /کانون صنفی بانوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت دادن سیستماتیک زنان در حوزه های مدیریتی تاکید کرد و تشکیل کانون صنفی بانوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را از طریق انتخابات و با هدف بهره مندی از توان زنان در این زمینه ضروری دانست.

|

نظرات کاربران