صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس مطرح کرد؛

هزار زن سرپرست خانوار استان بیمه می‌شوند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: با توجه به پرداخت ۱۰ درصدی حق بیمه توسط دولت یک هزار نفر از زنان سرپرست خانوار شهر شیراز و کوار از خدمات و مزایای صندوق بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روابط‌ عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، معصومه دستغیب در دیدار با حسن کمالی مدیر صندوق استان فارس گفت: با توجه به خدمات ارزنده صندوق به قشر محروم و نیازمند، به دلیل تأمین آینده زنان سرپرست خانوار، اطلاع‌رسانی خدمات صندوق را در رئوس برنامه‌های خود قرار می‌دهیم.

وی در ادامه استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد و خیریه‌ها را راهگشا دانست.

در ادامه کمالی ضمن ارائه عملکرد صندوق گفت: 202 کارگزار در استان فارس فرآیند جذب و نام نویسی جامعه هدف بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را انجام می‌دهند و در حال حاضر حدود 146 هزار خانوار روستایی و عشایری تحت پوش بیمه  قرار دارند و بالغ بر7 هزار خانوار روستایی و عشایر استان فارس از مزایای مستمری بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: هیچ گونه محدودیتی در تعداد جذب وجود ندارد و هر استانی که بتواند پوشش بیشتری داشته باشد در واقع توانسته سهم دولت را به اندازه‌ی جذب به خود اختصاص دهد.

مدیراستان فارس در ادامه تصریح کرد: خدمات صندوق یک فرصت است و تمامی زنانی که به هر دلیل از تحت پوشش سایر بیمه ها خارج شده‌اند که می‌توانند با مبلغی بسیار اندک خود را در صندوق بیمه نموده و آینده خود و افراد تحت تکفل را به نوعی تامین کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
مطالب مرتبط

در نشست مدیر صندوق در استان البرز با مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز بررسی شد؛

نقش تامین اجتماعی در قبل و بعد از بحران های طبیعی
در نشست مدیر صندوق در استان البرز با مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز بررسی شد؛

نقش تامین اجتماعی در قبل و بعد از بحران های طبیعی

در نشست مدیر صندوق استان البرز با مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز جایگاه و نقش تأمین اجتماعی در شرایط عادی و شرایط پس از بحران بررسی شد .

|