صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

مدیرکل امور عشایر استان فارس مطرح کرد؛
دریافت حقوق در زمان سالمندی و از کار افتادگی موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود

مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: دریافت حقوق در زمان سالمندی و از کار افتادگی موجب حفظ کرامت انسانی می‌شود بنابراین به دنبال بیمه کردن تمام افراد عشایری هستیم.

به گزارش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و به نقل از ایلنا، روح الله بهرامی با اشاره به اینکه استان فارس از گذشته زیستگاه عشایر بوده است، گفت: درحال حاضر حدود 12.5 درصد و حدود 27 هزار 272 خانوار نزدیک به 150 هزار نفر از عشایر کشور در استان فارس و در 67 درصد از مراتع استان حضور دارند. عشایر استان فارس از سه ایل مختلف قشقایی، خمسه و لر و از 8 طایفه  مختلف هستند.

وی درخصوص بیمه عشایر نیز گفت: بهره‌مندی از بیمه و مستمری در زمان بازنشستگی و از کار افتادگی در دوران ناتوانی و فوت موجب حفظ بنیان خانوار عشایری می‌شود وصندوق بیمه اجتماعی مکلف است جامعه هدف خود را تحت حمایت و پوشش خود قرار دهد و تاکنون حدود 9 هزار از خانواده‌های عشایری استان در این صندوق بیمه شده‌اند. قطعا وجود بیمه و امکان دریافت حقوق در زمان سالمندی و از کار افتادگی موجب حفظ کرامت انسانی خواهد شد و از مراجعه این افراد به مراکز حمایتی جلوگیری می‌شود و این اقدام مناسبی است که دولت به منظور گسترش بیمه و تحت حمایت قرار دادن جوامع عشایری و روستایی انجام داده است و به دنبال آن هستیم تا تمام افراد عشایری را تحت پوشش خود قرار دهیم.

بهرامی اذعان کرد: حدود 12 شرکت تعاونی داریم که همزمان کارگزار صندوق نیز هستند و علاوه بر خدمت‌رسانی به جامعه عشایری وظیفه جذب و بیمه کردن افراد درصورت تمایل را دارند.

وی درخصوص خدمات ارائه شده به جوامع عشایری نیز گفت: به دلایل مشکلات مختلف از جمله مراتع صعب العبور در برخی از این مراتع امکان برخورداری از آب آشامیدنی برای عشایر وجود ندارد بنابراین وظیفه امور عشایر در وهله اول برخوردار کردن این عشایر از آب شرب است، به همین دلیل طرح‌های مختلف خدمات پشتیبانی به کوچندگان از جمله از جمله آب‌رسانی به آنها با تانکرهای مخصوص انجام می‌شود، تامین علوفه مورد نیاز دامهای عشایری، توزیع آرد و استفاده از شرکتهای دانش بنیان با محوریت تحصیلکرده‌های عشایری از اقداماتی است که سالیانه انجام می‌شود.

براساس این گزارش، عشایر استان فارس حدود 3 میلیون راس دام سبک ( گوسفند، بز و بزغاله) را پرورش می‌دهند که حدود 25 هزار تن گوشت قرمز و 57 هزار متر مربع تولید صنایع دستی مانند گلیم و جاجیم و غیره را تولید می‌کنند.
مطالب مرتبط

مدیر کل امور عشایر چهارمحال بختیاری مطرح کرد:
یکپارچه سازی بیمه‌ها موجب ایجاد عدالت در برخورداری از امکانات می‌شود تلاش می‌کنیم تا عشایر بیشتری را بیمه کنیم

مدیر کل امور عشایر چهارمحال بختیاری مطرح کرد:
یکپارچه سازی بیمه‌ها موجب ایجاد عدالت در برخورداری از امکانات می‌شود/ تلاش می‌کنیم تا عشایر بیشتری را بیمه کنیم

مدیر کل امور عشایر چهارمحال بختیاری گفت: علیرغم مشارکت‌ها و تبلیغات درصد مشارکت استان در بیمه صندوق بسیار کم است و نیاز به تبلیغ و اطلاع‌رسانی بیشتر حس می‌شود.

|

عضو هیأت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مطرح کرد؛

نیاز به معرفی هر چه بیشتر صندوق به فعالین روستایی احساس می‌شود صندوق باید متولی دائم برنامه‌های روز روستا باشد
عضو هیأت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مطرح کرد؛

نیاز به معرفی هر چه بیشتر صندوق به فعالین روستایی احساس می‌شود/ صندوق باید متولی دائم برنامه‌های روز روستا باشد

عضو هیأت مدیره صندوق بیمه اجتماعی گفت: در حال پیگیری یک اقدام مشترک با دولت هستیم تا بتوانیم جامعه‌ای غیر از سه گروه کشاورزان، روستاییان و عشایر را تحت پوشش بیمۀ صندوق قرار دهیم.

|

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس مطرح کرد؛

هزار زن سرپرست خانوار استان بیمه می‌شوند
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس مطرح کرد؛

هزار زن سرپرست خانوار استان بیمه می‌شوند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس گفت: با توجه به پرداخت 10 درصدی حق بیمه توسط دولت یک هزار نفر از زنان سرپرست خانوار شهر شیراز و کوار از خدمات و مزایای صندوق بهره‌مند می‌شوند.

|

نظرات کاربران