صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
فرماندار شهرستان شاهین دژ مطرح کرد؛

بیمه اجتماعی می تواند موجب پایداری و استمرار زندگی روستایی شود

فرماندار شهرستان شاهین دژ گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی هرکشوری میزان بهره‌مندی افراد از بیمه‌های اجتماعی است و استفاده از تامین اجتماعی یکی از معیارهای توسعه یافتگی کشورها است.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر؛ ایوب آذین‌پور درجلسه ستاد راهبردی توسعه صندوق بیمه اجتماعی شهرستان شاهین‌دژ که با حضور اعضای ستاد راهبردی تشکیل شد، گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی هرکشوری میزان بهره‌مندی افراد از بیمه‌های اجتماعی است و استفاده از تامین اجتماعی یکی از معیارهای توسعه یافتگی کشورها است.

وی ادامه داد: بیمه می‌تواند مانند حداقل مستمری در زندگی افراد جاری و در شرایط سخت موجب پایداری و استمرار زندگی آنها شود.

آذین‌پور با اشاره به دو گروه افراد در مواجه با بیمه گفت: گروه اول افرادی که جامعه هدف ما هستند و شرایط عضویت در صندوق رادارند و گروه دوم افرادی که در آینده به جامعه هدف ما اضافه خواهند شد، بنابراین تلاش برای عضویت افرادی که فاقد بیمه هستند و شرایط عضویت در صندوق رادارند یک تکلیف قانونیست. لذا هر چقدر برای تقویت بیمه‌ها تلاش کنیم در واقع به امنیت، رفاه و زندگی مردم کمک کرده‌ایم.

فرماندار شهرستان شاهین دژ اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های آموزش و پرورش و معلمان روستا که نفوذ خوبی در بین مردم دارند، روحانیون که مورد اعتماد مردم، دهیاران که نمایندگان حاکمیت در روستا هستند و همچنین استفاده از پتانسیل‌های تمامی ادارت به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند هدف و رسالت اصلی ما که کمک به عزیزان کشاورز، روستائی و عشایر است فراهم سازد.

در این جلسه یونس معزّز مدیر صندوق در استان آذربایجان غربی با اشاره به مزایا و شرایط عضویت در صندوق، لزوم برنامه‌ریزی برای حفظ عزت و کرامت جمعیت سالمند به‌ویژه در مناطق روستائی و عشایری را حائز اهمیت دانست و گفت: خوشبختانه شهرستان شاهین دژ از نظر میزان نفوذ و جذب در کل استان بعد از شهرستان چایپاره رتبه دوم را دارد.

وی تعدادکل بیمه‌شدگان شهرستان شاهین‌دژ را 4526  نفر و تعداد مستمری بگیران بازنشسته، ازکارافتاده و بازماندگان را 108 نفر  عنوان کرد و  خواستار استفاده از ظرفیت هم افزایی دستگاههای عضو ستاد راهبردی برای تسریع در پوشش بیمه‌ای صندوق در سطح شهرستان شد.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران