صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان ارومیه مطرح کرد:

دلایل ضعف پوشش بیمه‌ای برخی بخش‌ها بررسی شود

معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان ارومیه گفت: تشکیل جلسات ویژه بررسی وضعیت پوشش بیمه‌ای بخش‌های ضعیف شهرستان باید در اولویت قرارگیرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر؛ اکبر صابری در جلسه ستاد راهبردی شهرستان ارومیه با اشاره به پتانسیل‌های شهرستان ارومیه، گفت: می‌توان با استفاده بهتر از ظرفیت‌های ادارات، کارگزاران، بخشداران و دهیاران شاهد گسترش بیمه اجتماعی در سطح شهرستان باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر اطلاع رسانی از طریق شبکه های مجازی اثرگذاری بیشتری دارد بنابراین میتوان با انتشار اخبار بیمه‌ی صندوق درسایت‌های ادارات عضو ستادراهبردی نسبت به اعتمادسازی در بین مردم اقدام کرد.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته‌ی ویژه بررسی دلایل پوشش بیمه اجتماعی ضعیف در بخش‌های صومای، برادوست و سیلوانه، خواستار همکاری بخشداری‌ها در این زمینه شد.

در ادامه این جلسه یونس معزز گفت: در حال حاضر در بخش های پنج گانه شهرستان ارومیه 23045 نفر  عضو صندوق هستند و ۱۳۳۴ از مزایای مستمری بگیری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان تحت تکفل استفاده می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به طرح پوشش بیمه ای  برای افراد فاقد بیمه تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، قالیبافان و شاغلین حوزه صنایع دستی، خواستار آمادگی ادارات مرتبط برای اجرای بهتر طرح در سطح شهرستان شد.
مطالب مرتبط

فرماندار شهرستان شاهین دژ مطرح کرد؛

 بیمه اجتماعی می تواند موجب پایداری و استمرار زندگی روستایی شود
فرماندار شهرستان شاهین دژ مطرح کرد؛

بیمه اجتماعی می تواند موجب پایداری و استمرار زندگی روستایی شود

فرماندار شهرستان شاهین دژ گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی هرکشوری میزان بهره‌مندی افراد از بیمه‌های اجتماعی است و استفاده از تامین اجتماعی یکی از معیارهای توسعه یافتگی کشورها است.

|

نظرات کاربران