صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

با حضور ابتکار و شریعتمداری صورت گرفت:
اعطای کارت بیمه به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی و عشایر

با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز روستا،کارت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی وعشایر نیز اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این بیمه‌شدگان را قالیبافان ، شاغلین صنایع دستی ، مددجویان بهزیستی،کمیته امداد و زنان سرپرست خانوار روستایی را شامل می‌شود.

 در این طرح در سال اول حق بیمه این گروه‌ها که از اقشار کم درآمد اجتماعی هستند و تحت پوشش هیچ بیمه  ای قرار ندارند رایگان خواهد بود .

بر اساس این گزارش در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مبنای پرداخت حق بیمه ۱۵ درصد است که ۵ درصد آن توسط بیمه شده و ۱۰ درصد از سوی دولت پرداخت می‌شود اما برای مشمولین این طرح در سال اول تمام ۱۵ درصد حق بیمه را دولت  پرداخت می‌کند.

همچنین، از سال بعد به ترتیب هر سال یک درصد از  سهم دولت کاسته و به  سهم بیمه شدگان افزوده می‌شود.

 این گزارش می‌افزاید: این طرح با هدف توانمندسازی گروه های کم برخوردار برای تامین حق بیمه طراحی شده و  معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه در این طرح مشارکت دارند .

 این طرح طی ۵ سال کمک خواهد کرد که روستاییان و عشایر فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بتوانند حق خود را حق بیمه خود را پرداخت کنند.

همچنین، در این مراسم  از طرح پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و ۴۴۰ هزار طرح روستایی و عشایر رونمایی شد.

در این مراسم،عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق اجتماعی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ،وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، ابراهیم صادقی فر،معاون فرهنگی اجتماعی و مدیرکل آموزش و حمایت از تولید و وزارت میراث فرهنگی نیز حضور داشتند.
مطالب مرتبط

شریعتمداری خبر داد:
افزایش 5 برابری مشارکت اقتصادی زنان در 4 دهه گذشته کانون صنفی بانوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود

شریعتمداری خبر داد:
افزایش 5 برابری مشارکت اقتصادی زنان در 4 دهه گذشته /کانون صنفی بانوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت دادن سیستماتیک زنان در حوزه های مدیریتی تاکید کرد و تشکیل کانون صنفی بانوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را از طریق انتخابات و با هدف بهره مندی از توان زنان در این زمینه ضروری دانست.

|

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت مطرح کرد؛

امیدواریم با سیاستگذاری‌های جدید زمینه ایجاد مهاجرت معکوس را فراهم کنیم بیمه هنرمندان مهمترین همکاری دو صندوق بیمه اجتماعی و توسعه صنایع دستی است
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت مطرح کرد؛

امیدواریم با سیاستگذاری‌های جدید زمینه ایجاد مهاجرت معکوس را فراهم کنیم/ بیمه هنرمندان مهمترین همکاری دو صندوق بیمه اجتماعی و توسعه صنایع دستی است

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت گفت: مهمترین همکاری که با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان داریم موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی و بافندگان عزیزمان است که در چند سال اخیر یکی از دغدغه‌های هنرمندان عزیزمان است.

|

نظرات کاربران