صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

حسن روحانی:
دغدغه ما تمام مردم ایران اعم از شهری و روستایی حتی در دورترین روستاهای کشور است

رئیس جمهور گفت: براساس آمارها بیمه روستاییان و دریافت مستمری آنها قبل از این دولت حدود ۶۵۰ هزار نفر بود که این میزان تا اوایل سال جاری به بیش از یک میلیون و ۲۷۸ هزار نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در جلسه هیات دولت با اشاره به در پیش‌رو بودن ایام اربعین اظهار کرد: مردم ما در سال‌های گذشته با عشق و اشتیاق از ماه‌ها پیش خود را آماده راهپیمایی اربعین می‌کردند و امسال هم دوست داشتند که بروند، اما امسال باید عشق و عقل را ترکیب کنند و این برای ما قابل جمع است.


وی با اشاره به روز روستا و عشایر گفت: ما در شرایط تحریم به دنیا نشان دادیم که دغدغه ما تمام مردم ایران اعم از شهری و روستایی حتی در دورترین روستاهای کشور است، به همین دلیل روز دوشنبه بیش از 650 طرح عمرانی و 26 هزار و 500 طرح اشتغالزایی روستایی و عشایری در 13 استان کشور افتتاح کردیم.

روحانی با بیان اینکه یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم خدمت به روستاییان است، با اشاره به بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: براساس آمارها بیمه روستاییان و دریافت مستمری آنها قبل از این دولت حدود 650 هزار نفر بود که این میزان تا اوایل سال جاری به بیش از یک میلیون و 278 هزار نفر رسید که به مناسبت روز روستا و عشایر حدود یک میلیون و 500 هزار نفر نیز به این میزان اضافه کردیم (با توجه به طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار روستایی و عشایری فاقد هر نوع بیمه‌های اجتماعی). بنابراین درحال حاضر حدود دو میلیون و 800 هزار خانواده روستایی تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفتند و می‌توانند در زمان بازنشستگی، ازکارافتادگی و یا فوت از مزایای مستمری آن بهره مند شوند.

رئیس جمهور افزود: یکی از تاکیدات من از اول دولت درنظر گرفتن مستمری برای روستاییان و کشاورزان بود تا در زمان سالمندی بتوانند مستمری دریافت کنند و خوشحالیم که خداوند این توفیق را به ما داد تا این کار بزرگ را انجام دهیم.
مطالب مرتبط

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت مطرح کرد؛

امیدواریم با سیاستگذاری‌های جدید زمینه ایجاد مهاجرت معکوس را فراهم کنیم بیمه هنرمندان مهمترین همکاری دو صندوق بیمه اجتماعی و توسعه صنایع دستی است
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت مطرح کرد؛

امیدواریم با سیاستگذاری‌های جدید زمینه ایجاد مهاجرت معکوس را فراهم کنیم/ بیمه هنرمندان مهمترین همکاری دو صندوق بیمه اجتماعی و توسعه صنایع دستی است

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت گفت: مهمترین همکاری که با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان داریم موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی و بافندگان عزیزمان است که در چند سال اخیر یکی از دغدغه‌های هنرمندان عزیزمان است.

|

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد؛

اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد؛

اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی درخصوص زمان اجرایی طرح پوشش بیمه‌ای گفت: تفاهمنامه‌های مربوطه با سازمانهای ذی‌ربط منعقد شده است و اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است.

|

با حضور ابتکار و شریعتمداری صورت گرفت:
اعطای کارت بیمه به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی و عشایر

با حضور ابتکار و شریعتمداری صورت گرفت:
اعطای کارت بیمه به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی و عشایر

با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز روستا،کارت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور به اولین بیمه شدگان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۴۰ هزار روستایی وعشایر نیز اعطا شد.

|

نظرات کاربران