صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

دفترچه درمان؛ دلیل عدم تمدید و استقبال از بیمه صندوق اجتماعی

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان گفت: دلیل عمده عدم تمدید و استقبال از این بیمه، نداشتن دفترچه درمان و عدم انتقال سابقه نیز در کاهش تمدید بیمه مهندسان سازمان بی تاثیر نیست .

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امان الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان با حمیدرضا جهان‌تیغ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار شاقوزایی با اشاره به عملکرد صندوق بیمه اجتماعی در جهت گسترش پوشش بیمه‌ای جامعه هدف، گفت: اعضاء سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و بهره‌برداران بخش کشاورزی می‌توانند از مزایای صندوق شامل حقوق مستمری بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی، مستمری بازماندگان در فوت برخوردار شوند.

وی افزود: با توجه به فعالیت نمایندگی‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در مراکز دهستان‌‌ها و ارائه خدمات به جامعه هدف مشترک، مشارکت و همکاری هر چه بیشتر و بهتر این سازمان می‌تواند در روند جذب حداکثری و گسترش پوشش بیمه اجتماعی تاثیرگذار باشد تا با اطلاع‌رسانی مطلوب مردم بتوانند از خدمات صندوق بهره‌مند شوند.

 شاقوزایی در ادامه گفت: بیمه اجتماعی از مهمترین مطالبات کشاورزان و فعالین این حوزه است و آگاهی بخشی و معرفی شرایط و مزایای بیمه اجتماعی در دستیابی آنها به حق قانونی و تامین امنیت شغلی کمک می‌کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با اشاره به نقش ارزنده بیمه در توانمندسازی خانواده‌ها و بهبود وضعیت اقتصادی در شرایط سخت، گفت: این سازمان آمادگی دارد برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی و برخورداری کشاورزان و بهره‌برداران همکاری نماید.

وی افزود: پرداخت دو سوم حق بیمه توسط دولت در حمایت از اقشار مولد و آسیب پذیر از مزایای خوب این بیمه است که نشان از توجه خاص دولت به روستائیان، کشاورزان و عشایر زحمتکش دارد و دلیل عمده عدم تمدید و استقبال از این بیمه، نداشتن دفترچه درمان بوده و عدم انتقال سابقه نیز در کاهش تمدید بیمه مهندسان سازمان بی تاثیر نبوده است .
مطالب مرتبط

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان از برنامه دولت برای پوشش بیمه روستاییان خبر داد

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان از برنامه دولت برای پوشش بیمه روستاییان خبر داد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر با حضور در برنامه زنده شبهای پرستاره از طرح دولت برای پوشش رایگان بیمه اجتماعی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی و عشایری خبر داد.

|

شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند
شاقوزایی:

فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان گفت: فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.

|

نظرات کاربران