صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

تعداد بیمه‌ شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به چند نفر خواهد رسید؟

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: ۱۸۰۰ کارگزاری فعال در سطح کشور داریم که شبکه ارتباطی ما و روستاییان هستند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در سفر به استان لرستان، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کار اصلی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر تحت پوشش قرار دادن بیمه اجتماعی در حوزه روستایی و عشایری و کشاورزان در هر حوزه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه در این صندوق هشت سطح تعریف شده، عنوان کرد: در این صندوق دولت نقش کارفرما را به عهده گرفته است.

شیرکانی عنوان کرد: امسال از دو جنبه برای صندوق اقدام کردیم، اول یک کار همه جانبه‌تر در سه ماهه دوم سال جاری یکی از بهترین تابستان‌های داغ صندوق بود و حدود ۴۰ هزار نفر به افراد تحت پوشش صندوق اضافه شدند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه بیماری کرونا به تمام مشاغل لطمه زده است، افزود: تمام صنایع و خدمات دچار اُفت شدند اما ما یکی از بهترین تابستان‌ها را داشتیم که نشان از آگاهی مردم نسبت به بیمه دارد.

وی افزود: طرح دیگر برای گروه‌هایی است مابین گروه‌های حمایتی و اجتماعی که بتوانیم آن‌ها را پوشش بدهیم، دولت در سال اول نه‌تنها نقش دو سومی داشته باشد بلکه آن یک سوم مردم را نیز پرداخت کند و به نوعی ۱۰۰ درصد را پرداخت کند و در سال‌های بعد یک درصد به سهم بیمه شده اضافه شود و به دو سوم برسد.

شیرکانی ادامه داد: در این طرح گروه‌هایی مانند قالیبافان، صنایع دستی روستاییان و تعدادی از کمیته امداد و بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بیمه شدگان فعال ما بالغ بر یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر هستند که با اجرای این طرح یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر به تعداد بیمه شدگان اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: امید داریم سال آینده صندوقی باشیم با سه میلیون پوشش که اقدام خوب و مؤثری خواهد بود.

شیرکانی عنوان کرد: ۱۸۰۰ کارگزاری فعال در سطح کشور داریم که شبکه ارتباطی ما و روستاییان هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، افزود: سعی ما این است در بیمه‌ها محدودیتی در استان ایجاد نکنیم و بتوانیم پوشش حداکثری را در استان ایجاد کنیم.
مطالب مرتبط

تفاهمنامه  پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

تفاهمنامه پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.

|

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد؛

اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد؛

اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی درخصوص زمان اجرایی طرح پوشش بیمه‌ای گفت: تفاهمنامه‌های مربوطه با سازمانهای ذی‌ربط منعقد شده است و اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است.

|

در آیین نامه اصلاحی جدید صندوق بیمه روستاییان صورت می گیرد؛
از تثبیت سن بازنشستگی تا اصلاح نحوه محاسبه میزان مستمری

در آیین نامه اصلاحی جدید صندوق بیمه روستاییان صورت می گیرد؛
از تثبیت سن بازنشستگی تا اصلاح نحوه محاسبه میزان مستمری

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر درباره اصلاحات پارامتریک و احتمال افزایش سن بازنشستگی در آیین نامه جدید توضیحاتی ارائه کرد و گفت که در آیین نامه اجرایی جدید صندوق که در دست اصلاح است، اصطلاح «بازنشستگی» نخواهیم داشت بلکه ترم «سالمندی» مطرح است چرا ...

|