صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در ۸ سطح حقوقی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور از فعالیت این صندوق در هشت سطح حقوقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در جلسه شورای اشتغال چگنی که ۲۳ مهر ماه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کار اصلی این صندوق به نوعی بیمه کردن روستاییان و عشایر است و همچنین کشاورزانی که در روستا و حتی شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: چون شهرهایی همچون چگنی زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هستند، کشاورزان شهرنشین نیز مشکلی بابت پذیرش در این صندوق ندارند.

شیرکانی یادآور شد: این صندوق در هشت سطح حقوقی کار می‌کند و کشاورز خودش سطح را انتخاب می‌کند و از ۱۵ درصد سهم بیمه، ۱۰ درصد را دولت و ۵ درصد را بیمه‌شده پرداخت می‌کند و به نوعی دو برابر هر سطح را دولت پرداخت می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور گفت: از مجموع ۱۱ هزار خانوار چگنی که مشمول عضویت در این صندوق هستند، ۳۳۵۰ نفر عضو بوده و برخی‌ به شغل‌های دیگر مشغول هستند.

وی بیان کرد: با توجه به محرومیت چگنی و همچنین سیل گذشته، باید کمک کنیم که مشمولین فعلاً بتوانند عضو صندوق شوند و در سال‌های آینده سهم دولت را کمتر کنیم که در این راستا فعالیت‌هایی انجام داده‌ایم.

شیرکانی افزود: این کار برای یک قشر خاصی درنظر گرفته شده و برای قالیبافان و کسانی که در صنایع دستی و بافندگی فعالیت دارند سازوکار آن مشخص شده و خیلی سعی می‌کنیم که بیمه آسانی باشد و اگر فرمانداری یا اصناف تاییدیه بدهند، مابقی کار را ما انجام می‌دهیم.
مطالب مرتبط

تفاهمنامه  پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

تفاهمنامه پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.

|

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد؛

اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد؛

اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی درخصوص زمان اجرایی طرح پوشش بیمه‌ای گفت: تفاهمنامه‌های مربوطه با سازمانهای ذی‌ربط منعقد شده است و اسامی مشمولان طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار درحال پایش است.

|

در آیین نامه اصلاحی جدید صندوق بیمه روستاییان صورت می گیرد؛
از تثبیت سن بازنشستگی تا اصلاح نحوه محاسبه میزان مستمری

در آیین نامه اصلاحی جدید صندوق بیمه روستاییان صورت می گیرد؛
از تثبیت سن بازنشستگی تا اصلاح نحوه محاسبه میزان مستمری

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر درباره اصلاحات پارامتریک و احتمال افزایش سن بازنشستگی در آیین نامه جدید توضیحاتی ارائه کرد و گفت که در آیین نامه اجرایی جدید صندوق که در دست اصلاح است، اصطلاح «بازنشستگی» نخواهیم داشت بلکه ترم «سالمندی» مطرح است چرا ...

|

نظرات کاربران