صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در ۸ سطح حقوقی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور از فعالیت این صندوق در هشت سطح حقوقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در جلسه شورای اشتغال چگنی که ۲۳ مهر ماه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کار اصلی این صندوق به نوعی بیمه کردن روستاییان و عشایر است و همچنین کشاورزانی که در روستا و حتی شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: چون شهرهایی همچون چگنی زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هستند، کشاورزان شهرنشین نیز مشکلی بابت پذیرش در این صندوق ندارند.

شیرکانی یادآور شد: این صندوق در هشت سطح حقوقی کار می‌کند و کشاورز خودش سطح را انتخاب می‌کند و از ۱۵ درصد سهم بیمه، ۱۰ درصد را دولت و ۵ درصد را بیمه‌شده پرداخت می‌کند و به نوعی دو برابر هر سطح را دولت پرداخت می‌کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور گفت: از مجموع ۱۱ هزار خانوار چگنی که مشمول عضویت در این صندوق هستند، ۳۳۵۰ نفر عضو بوده و برخی‌ به شغل‌های دیگر مشغول هستند.

وی بیان کرد: با توجه به محرومیت چگنی و همچنین سیل گذشته، باید کمک کنیم که مشمولین فعلاً بتوانند عضو صندوق شوند و در سال‌های آینده سهم دولت را کمتر کنیم که در این راستا فعالیت‌هایی انجام داده‌ایم.

شیرکانی افزود: این کار برای یک قشر خاصی درنظر گرفته شده و برای قالیبافان و کسانی که در صنایع دستی و بافندگی فعالیت دارند سازوکار آن مشخص شده و خیلی سعی می‌کنیم که بیمه آسانی باشد و اگر فرمانداری یا اصناف تاییدیه بدهند، مابقی کار را ما انجام می‌دهیم.
مطالب مرتبط

سازمان بهزیستی و صندوق بیمه اجتماعی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند؛

300 هزار مددجوی معلول و زن سرپرست خانوار روستایی و عشایری بیمه می‌شوند
سازمان بهزیستی و صندوق بیمه اجتماعی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند؛

300 هزار مددجوی معلول و زن سرپرست خانوار روستایی و عشایری بیمه می‌شوند

با تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با سازمان بهزیستی 305 هزار نفر از مددجویان این سازمان بیمه می‌شوند.

|

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد؛

تغییر در صندوق بیمه اجتماعی  پایایی یک سازمان در گرو تصمیمات جمعی است که متکی به فرد نباشد
معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد؛

تغییر در صندوق بیمه اجتماعی / پایایی یک سازمان در گرو تصمیمات جمعی است که متکی به فرد نباشد

مراسم تودیع و معارفه سرپرستان جدید صندوق بیمه اجتماعی در استان تهران، با حضور معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق برگزار شد.

|

150  هزار نفر از شاغلان صنایع دستی کشور بیمه می‌شوند

150 هزار نفر از شاغلان صنایع دستی کشور بیمه می‌شوند

در راستای طرح ویژه دولت برای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار نفر از روستاییان و عشایر فاقد بیمه ، صندوق بیمه اجتماعی و معاونت صنایع دستی و هنرهای دستی کشور برای اختصاص سهیمه 150 هزار نفری این طرح به شاغلان و صنعتگران روستایی حوزه صنایع دستی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند.

|

تفاهمنامه  پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

تفاهمنامه پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.

|