صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

جزئیات شرط بازنشستگی بیمه شدگان صندوق روستایی اعلام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان گفت: طبق قانون سن بازنشستگی بیمه روستاییان ۶۵ سال است، اما افرادی که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند می‌توانند با ۷۰ سال بازنشسته شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر درباره شرط بازنشستگی بیمه شدگان این صندوق، اظهار کرد: طبق قانون، سن بازنشستگی روستاییان و عشایر ۶۵ سال تعیین شده است، اما سن ۷۰ سال برای افرادی است که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ادامه داد: بیمه شدگان قبل از آن که مدت حضورشان به عنوان بیمه شده در صندوق به پایان برسد و با ۱۰ سال سابقه خواهان بازنشستگی هستند، در ۷۰ سالگی می‌توانند بازنشسته شود.

وی افزود: بیمه شدگانی که ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی دارند و ۷۰ ساله هستند با ۱۰ روز می‌توانند بازنشسته شوند، در غیر این صورت سن بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی ۶۵ سال است که بازنشستگان با ۲۰ روز سابقه حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

شیرکانی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مبلغ حقوق بازنشستگانی که با ۱۰ روز سابقه بازنشسته می‌شوند چقدر است؟ گفت: یک سوم سطح درآمدی که بیمه شده برای خود تعریف کرده و بر مبنای آن بیمه پردازی را انجام می‌دهد، بر همان مبنا حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، در حال حاضر حقوق بازنشستگان در سطح ۸ صندوق بیمه روستاییان و عشایر، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و با یک سوم این مبلغ بازنشسته می‌شوند، اما اگر بیمه شده ۱۵ سال سابقه و ۶۵ سال سن داشته باشد می‌تواند با دو سوم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بازنشسته شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه سن ورود به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۱۸ سالگی تا ۵۰ سالگی است، گفت: افرادی که بالای ۵۰ سال سن داشته باشند قانونگذار اجازه ورود آن‌ها را برای بیمه شدن نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر هستند و یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دیگر قرار است به این صندوق اضافه شود.
مطالب مرتبط

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

مدیران و شرکت های برتر جهش تولید و بهره وری معرفی شدند تقدیر از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای دریافت نشان درخشان جهش تولید
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

مدیران و شرکت های برتر "جهش تولید" و "بهره وری" معرفی شدند/ تقدیر از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای دریافت نشان درخشان جهش تولید

در همایش تجلیل از عملکرد بنگاههای اقتصادی برتر که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، مدیران و شرکت‌های برتر "جهش تولید" و "بهره‌وری" معرفی شدند.

|

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد:

اعطای 16 درصد حق الزحمه استحقاقی به کارگزاران به عنوان حق الزحمه تشویقی در خرداد ماه علاوه بر حق الزحمه 5 درصدی جذب و تمدید بیمه شدگان اعطای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و مشهد مقدس به بیمه شدگان جدید
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد:

اعطای 16 درصد حق الزحمه استحقاقی به کارگزاران به عنوان حق الزحمه تشویقی در خرداد ماه علاوه بر حق الزحمه 5 درصدی جذب و تمدید بیمه شدگان/ اعطای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و مشهد مقدس به بیمه شدگان جدید

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در شانزدهمین سالگرد تأسیس این صندوق از ارائه بسته تشویقی به کارگزاران و بیمه شدگان این صندوق خبر داد.

|

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:
بیمه ها بار هزینه ای جدیدی بر دولت تحمیل نکنند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:
بیمه ها بار هزینه ای جدیدی بر دولت تحمیل نکنند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: بیمه‌ها نباید بار هزینه ای جدیدی را برای دولت ها به وجود بیاورند زیرا در آن صورت دولت مجبور می شود که هر چه درآمد دارد صرف این مصارف کند و مسائل توسعه ای عقب می ماند.

|

نظرات کاربران