صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

جزئیات شرط بازنشستگی بیمه شدگان صندوق روستایی اعلام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان گفت: طبق قانون سن بازنشستگی بیمه روستاییان ۶۵ سال است، اما افرادی که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند می‌توانند با ۷۰ سال بازنشسته شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر درباره شرط بازنشستگی بیمه شدگان این صندوق، اظهار کرد: طبق قانون، سن بازنشستگی روستاییان و عشایر ۶۵ سال تعیین شده است، اما سن ۷۰ سال برای افرادی است که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ادامه داد: بیمه شدگان قبل از آن که مدت حضورشان به عنوان بیمه شده در صندوق به پایان برسد و با ۱۰ سال سابقه خواهان بازنشستگی هستند، در ۷۰ سالگی می‌توانند بازنشسته شود.

وی افزود: بیمه شدگانی که ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی دارند و ۷۰ ساله هستند با ۱۰ روز می‌توانند بازنشسته شوند، در غیر این صورت سن بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی ۶۵ سال است که بازنشستگان با ۲۰ روز سابقه حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

شیرکانی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مبلغ حقوق بازنشستگانی که با ۱۰ روز سابقه بازنشسته می‌شوند چقدر است؟ گفت: یک سوم سطح درآمدی که بیمه شده برای خود تعریف کرده و بر مبنای آن بیمه پردازی را انجام می‌دهد، بر همان مبنا حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، در حال حاضر حقوق بازنشستگان در سطح ۸ صندوق بیمه روستاییان و عشایر، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و با یک سوم این مبلغ بازنشسته می‌شوند، اما اگر بیمه شده ۱۵ سال سابقه و ۶۵ سال سن داشته باشد می‌تواند با دو سوم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بازنشسته شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه سن ورود به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۱۸ سالگی تا ۵۰ سالگی است، گفت: افرادی که بالای ۵۰ سال سن داشته باشند قانونگذار اجازه ورود آن‌ها را برای بیمه شدن نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر هستند و یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دیگر قرار است به این صندوق اضافه شود.
مطالب مرتبط

سازمان بهزیستی و صندوق بیمه اجتماعی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند؛

300 هزار مددجوی معلول و زن سرپرست خانوار روستایی و عشایری بیمه می‌شوند
سازمان بهزیستی و صندوق بیمه اجتماعی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند؛

300 هزار مددجوی معلول و زن سرپرست خانوار روستایی و عشایری بیمه می‌شوند

با تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با سازمان بهزیستی 305 هزار نفر از مددجویان این سازمان بیمه می‌شوند.

|

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد؛

تغییر در صندوق بیمه اجتماعی  پایایی یک سازمان در گرو تصمیمات جمعی است که متکی به فرد نباشد
معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد؛

تغییر در صندوق بیمه اجتماعی / پایایی یک سازمان در گرو تصمیمات جمعی است که متکی به فرد نباشد

مراسم تودیع و معارفه سرپرستان جدید صندوق بیمه اجتماعی در استان تهران، با حضور معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق برگزار شد.

|

150  هزار نفر از شاغلان صنایع دستی کشور بیمه می‌شوند

150 هزار نفر از شاغلان صنایع دستی کشور بیمه می‌شوند

در راستای طرح ویژه دولت برای پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و 440 هزار نفر از روستاییان و عشایر فاقد بیمه ، صندوق بیمه اجتماعی و معاونت صنایع دستی و هنرهای دستی کشور برای اختصاص سهیمه 150 هزار نفری این طرح به شاغلان و صنعتگران روستایی حوزه صنایع دستی تفاهمنامه همکاری امضا می‌کنند.

|

تفاهمنامه  پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

تفاهمنامه پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.

|

نظرات کاربران