صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

جزئیات شرط بازنشستگی بیمه شدگان صندوق روستایی اعلام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان گفت: طبق قانون سن بازنشستگی بیمه روستاییان ۶۵ سال است، اما افرادی که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند می‌توانند با ۷۰ سال بازنشسته شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر درباره شرط بازنشستگی بیمه شدگان این صندوق، اظهار کرد: طبق قانون، سن بازنشستگی روستاییان و عشایر ۶۵ سال تعیین شده است، اما سن ۷۰ سال برای افرادی است که درخواست بازنشستگی پیش از موعد دارند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر ادامه داد: بیمه شدگان قبل از آن که مدت حضورشان به عنوان بیمه شده در صندوق به پایان برسد و با ۱۰ سال سابقه خواهان بازنشستگی هستند، در ۷۰ سالگی می‌توانند بازنشسته شود.

وی افزود: بیمه شدگانی که ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی دارند و ۷۰ ساله هستند با ۱۰ روز می‌توانند بازنشسته شوند، در غیر این صورت سن بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی ۶۵ سال است که بازنشستگان با ۲۰ روز سابقه حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

شیرکانی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه مبلغ حقوق بازنشستگانی که با ۱۰ روز سابقه بازنشسته می‌شوند چقدر است؟ گفت: یک سوم سطح درآمدی که بیمه شده برای خود تعریف کرده و بر مبنای آن بیمه پردازی را انجام می‌دهد، بر همان مبنا حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، در حال حاضر حقوق بازنشستگان در سطح ۸ صندوق بیمه روستاییان و عشایر، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و با یک سوم این مبلغ بازنشسته می‌شوند، اما اگر بیمه شده ۱۵ سال سابقه و ۶۵ سال سن داشته باشد می‌تواند با دو سوم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بازنشسته شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه سن ورود به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۱۸ سالگی تا ۵۰ سالگی است، گفت: افرادی که بالای ۵۰ سال سن داشته باشند قانونگذار اجازه ورود آن‌ها را برای بیمه شدن نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر هستند و یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دیگر قرار است به این صندوق اضافه شود.
مطالب مرتبط

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور
تامین اشتغال و بیمه روستاییان موجب کاهش مهاجرت به شهرها می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور
تامین اشتغال و بیمه روستاییان موجب کاهش مهاجرت به شهرها می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: ایجاد اشتغال و تامین بیمه روستاییان موجب ماندگاری در روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها می شود.

|

دسترسی نمایندگان مردم کرمان به بانک اطلاعاتی سرپرستان فاقد بیمه استان

دسترسی نمایندگان مردم کرمان به بانک اطلاعاتی سرپرستان فاقد بیمه استان

در پی دیدار مجمع نمایندگان کرمان با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی؛ مقرر شد که بانک اطلاعاتی کلیه سرپرستان خانوار فاقد پوشش استان جهت پیگیری و سرعت بخشی در بیمه در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

|

درپی تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با سازمان بسیج مستضعفین کشور؛

بسیجیان سراسرکشور بیمه می‌شوند
درپی تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با سازمان بسیج مستضعفین کشور؛

بسیجیان سراسرکشور بیمه می‌شوند

سردار جعفری گفت: امروزه بیمه یک صنعت است، صنعتی که می‌تواند نقش‌های متعددی را در فعالیت‌ها و ماموریت‌های یک سازمان ایجاد کند و با تفاهمنامه امروز صندوق بیمه اجتماعی در کنار سازمان بسیج، بسیجیان و مشاغل مولد قرار گرفته است.

|