صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

همسان‌سازی مستمری‌، مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی عملیاتی شد

برای اولین بار طرح همسان‌سازی مستمریها در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اجرا شد که با اجرای این طرح به طور میانگین ۵۲ درصد مستمری، مستمری‌بگیران افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در خصوص عملیاتی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: خرسندیم که امروز با تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه صندوق، برای اولین طرح همسان‌سازی مستمری، مستمری‌بگیران در این صندوق اجرایی شد.

وی افزود: با عملیاتی شدن این طرح و نیز افزایش سالانه مستمری‌ها، به طور میانگین ۵۲ درصد به مستمری، مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی افزوده شده است.

شیرکانی با بیان اینکه مابه التفاوت مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی از ابتدای سال محاسبه و پرداخت شده است، گفت: بر مبنای همسان سازی اجرایی شده در صندوق، از این پس افرادیکه در سطح درآمدی یکسان انتخابی خود، در طی سالیان متناوب مستمری بگیر شده‌اند معادل افرادی دریافتی خواهند داشت که در سال ۱۳۹۹ مستمری بگیر شده اند .

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی  گفت: تا پیش از اجرای این طرح اگر فردی در سطح ۸ در سال ۱۳۸۶  مستمری  دریافت می‌کرد، با افزایش‌های سالانه در سال ۱۳۹۹ حدود۴۰۰ هزار تومان دریافتی می‌داشتند.  در حالیکه مستمری‌بگیران سطح ۸ صندوق در سال ۱۳۹۹ ماهانه به طور میانگین ۸۳۳ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند. اما با اجرای طرح همسان‌سازی  هر دو نفر فوق حدود ۸۳۳هزار تومان دریافتی خواهند داشت.

وی در پایان افزود: در این حالت افرادی که در سنوات دور در صندوق مستمری‌بگیر شده‌اند، شاهد افزایش قابل توجهی در دریافتی‌های خود هستند و طبیعتا افرادیکه در سنوات اخیر بازنشسته شده‌اند میزان افزایش مستمری کمتری خواهند داشت.  

 
مطالب مرتبط

شیرکانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جزئیات اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روستایی
شیرکانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جزئیات اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روستایی

علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گفت‌و‌گوی مشروح با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران این صندوق و اختصاص تسهیلات کرونایی به روستاییان، توضیحاتی ارائه داد. چکیده‌ای از این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید.

|

نظرات کاربران