صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

بیمه اجتماعی حلقه مفقوده طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان گلستان از مشارکت صندوق در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی سازمان جهاد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، دانیال پولادوند در دیدار با موسوی رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان از مشارکت صندوق در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی این سازمان خبر داد.

پولادوند پوشش بیمه‌های اجتماعی را حلقه مفقوده طرح‌های اشتغال روستایی در گذشته عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های جوانان کشور ما، بهره‌مندی آنان از پوشش بیمه‌های اجتماعی است.

وی گفت: جوانان امروز به دلیل اشتغال فصلی و یا درآمد ناکافی، شرایط و توانایی عضویت در سازمان‌های بیمه‌ای که بر اساس مشاغل و حرفه تعریف شده را ندارند، بنابراین همواره دغدغه سوابق بیمه‌ای خود را داشته و نگران رفاه خانواده و تأمین آینده خود هستند.

مدیر صندوق در استان گلستان با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در طرح‌های توسعه اشتغال و توانمندسازی افراد گفت: کارگزاران صندوق برای پذیرش متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در صندوق در روستاها و شهرهای استان آمادگی کامل دارند.

 

پوشش بیمه‌های اجتماعی یکی از مطالبات افراد پس از توانمندسازی در طرح‌های اشتغال

در ادامه موسوی رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان نیز با اشاره به جزئیات اجرای این طرح گفت: در این مرحله 2 هزار 300 نفر در 28 رشته شغلی به صورت رایگان آموزش دیده و پس از توانمندسازی و کسب مهارت‌های لازم وارد چرخه تولید و بازار کار می‌شوند.

وی یکی از مطالبات افراد پس از توانمندسازی در طرح‌های اشتغال را پوشش بیمه‌های اجتماعی نام برد و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر  می‌تواند به نحو مطلوبی این خلاء خدمت رسانی را پر کرده و حلقه مفقوده طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را کامل نماید.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اعلام اینکه ثبت نام متقاضیان این طرح تا پایان آبان ماه تمدید شده است، گفت: پس از احصاء مهارت‌ها و توانمندی‌های متقاضیان، دوره‌های آموزشی آنان در مراکز جهاد دانشگاهی آغاز خواهد شد و کارگزاران صندوق می‌توانند با حضور در کلاس‌ها، ویژگی‌ها و خدمات و مزایای صندوق را برای متقاضیان تشریح کنند.

 
مطالب مرتبط

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان مطرح کرد؛

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برگ زرینی از خدمات نظام به اقشار محروم است
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان مطرح کرد؛

فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برگ زرینی از خدمات نظام به اقشار محروم است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان گفت: فعالیت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر در آینده به توسعه عدالت و رفاه اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری می انجامد.

|

نظرات کاربران