صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

تاکید بر موثر نقش بیمه در توانمندسازی خانوار عشایری

مدیرکل امورعشایر لرستان بیمه اجتماعی را از مهمترین فرصت‌ها در زمینه توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی عشایر عنوان کرد و افزود: پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه از سوی دولت یک مزیت بسیار خوب برای بیمه اجتماعی عشایر است و باید از این فرصت استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور عشایر لرستان، سیدضیا موسوی نیا در دیدار با قدرت اله مرادیان مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان گفت: ۲۳۹ خانوار عشایری استان از انواع مستمری‌های سه گانه بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان صندوق بیمه اجتماعی بهره مند شده‌اند.

وی ادامه داد: بیمه اجتماعی همواره یکی از مطالبات به حق عشایر پرتلاش بوده است که استحقاق برخورداری از خدمات ارزنده این صندوق را دارند.

 مدیرکل امورعشایر لرستان بیمه اجتماعی را از مهمترین فرصت‌ها در زمینه توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی عشایر عنوان کرد و افزود: اداره‌کل امور عشایر لرستان آمادگی لازم را برای همکاری بیشتر و ایجاد تحول در زمینه پوشش خوب و حداکثری این بیمه دارد.

موسوی نیا اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نقش مهمی در ارائه خدمات به این قشر دارد که دولت نیز با پرداخت دو سوم حق بیمه، حمایت خوبی از این افراد انجام داده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان نیز اظهار داشت: بسیاری از روستاییان و عشایر استان اطلاع کافی از نقش این صندوق و مزایای آن ندارند به همین دلیل شایسته است با همکاری همه جانبه مدیران وتشکل های عشایری، برای اطلاع رسانی و تبیین این خدمت تلاش کنیم.

قدرت الله مرادیان گفت: همکاری‌های اداره‌کل امور عشایر لرستان طی سال‌های گذشته قابل تقدیر است اما کافی نیست بنابراین انتظار می‌رود تلاش مضاعف، تداوم و افزایش همکاری‌ها، به رضایتمندی هر چه بیشتر جامعه هدف منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه از سوی دولت  یک مزیت بسیار خوب برای بیمه اجتماعی عشایر است و باید از این فرصت استفاده کرد.

براساس آمار اداره کل امور عشایری استان لرستان، اکنون بیش از ۹۵ درصد از مجموع ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری استان بیمه سلامت نیز دارند. استان لرستان بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری شامل ۸۴ هزار نفر دارد که ۴.۷ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و رتبه خانواری و جمعیتی آنها در سطح کشور به ترتیب هفت و ۶ است.

جمعیت عشایر لرستان ۱۳۰ هزار تن انواع محصولات لبنی و دامی معادل ۲۵ درصد پروتئین استان را تولید می کنند و در مجموع سهم آنها در تولید ناخالص ملی با احتساب سایر محصولات زراعی، دامی و صنایع دستی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان است.
مطالب مرتبط

مدیر امور عشایر استان لرستان مطرح کرد؛
بیمه یکی از بهترین اقدامات چندسال اخیر برای عشایر است

مدیر امور عشایر استان لرستان مطرح کرد؛
بیمه یکی از بهترین اقدامات چندسال اخیر برای عشایر است

مدیر امور عشایر استان لرستان گفت: بیمه یک نعمت بزرگ برای جامعه عشایری است و هر شخصی از جامعه عشایری می‌تواند در زمان سالمندی و از کارافتادگی از مستمری آن استفاده کند.

|

نظرات کاربران