صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
بخشدار گاریزات مطرح کرد؛

بیمه روستایی دلیلی برای ماندگاری مردم در روستاها

بخشدار گاریزات بیمه روستایی و عشایری را یکی از مواردی که می‌تواند به حیات، توسعه روستاها و ماندگاری مردم در مناطق روستایی کمک کند، نام برد.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی در ستاد راهبردی بخش گاریزات گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر براساس اصل 29 قانون اساسی با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد و این یکی از اقدمات بسیار ارزشمند دولت است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در یزد با با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از روستاییان و عشایر فراهم کرده است افزود: آگاهی و اطلاع‌رسانی صحیح درباره فعالیت‌ها و خدمات این صندوق، زمینه ای برای بالا بردن افراد زیر پوشش را است.

ابراهیمی تاکید کرد: برای داشتن روستایی مقتدر باید شخص روستایی را مقتدر کرد و درکنار فعالیت‌های عمرانی در روستاها نیاز است برنامه‌ریزی لازم برای ماندگاری آنها و نیز جلوگیری از مهاجرت آنها صورت گیرد.

وی در این راستا از دهیاران و شوراها درخواست کرد در جهت شناسایی و معرفی افراد فاقد بیمه با کارگزاران این صندوق همکاری  نمایند .

 

در ادامه احسان سعادتمند، بخشدار گاریزات بیمه روستایی و عشایری را یکی از مواردی که می‌تواند به حیات، توسعه روستاها و ماندگاری مردم در مناطق روستایی کمک کند، نام برد و گفت:

سعادتمند افزود: خوشبختانه دولت طی چند سال گذشته حمایت‌های خوبی در بحث بیمه خصوصاً صندوق بیمه روستایی و عشایری داشته است اما متاسفانه در بخش گاریزات بنابردلایلی چندان مورد توجه قرار نگرفته و آمار افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفتن چندان قابل توجه نیست و این یک ضعفی است که باید با همکاری دهیاران ، شوراها و اهالی محترم بخش از این ظرفیت استفاده کنیم و بتوانیم از حمایت‌های دولت در زمینه بیمه مردم را بهره‌مند گردانیم .

در پایان احکام مستمری دو نفر از بازنشستگان بخش گاریزات توسط بخشدار و مدیر صندوق بیمه استان اهداء شد .

 
مطالب مرتبط

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مطرح کرد؛

تاثیر مثبت مزایای صندوق بیمه اجتماعی در زندگی روستاییان و کشاورزان
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد مطرح کرد؛

تاثیر مثبت مزایای صندوق بیمه اجتماعی در زندگی روستاییان و کشاورزان

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد گفت: تاثیر مثبت مستمری‌های صندوق بیمه اجتماعی را به طور ملموس در زندگی روستاییان و کشاورزان استان مشاهده کرده‌ایم.

|

نظرات کاربران