صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

صندوق بیمه‌اجتماعی رتبه برتر سامانه شفافیت وزارت تعاون را کسب کرد

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دستیابی به نظام شفافیت در این وزارتخانه را یکی از سیاست های اصلی دانست و در خصوص نتایج ارزیابی ورتبه بندی سامانه های شفافیت این وزارتخانه که از سوی ۸ سمن حوزه شفافیت و مبارزه با فسادصورت گرفته نیز گفت: سامانه های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان،کشاورزان و عشایر، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سازمان بهزیستی کشور، بانک رفاه کارگران و سامانه یکپارچه نظارت و ارزیابی عملکرد شستا (سینا) به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را کسب کرده اند.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی وبه نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، رویا رفیعی افزود: استقرار سامانه های شفافیت به عنوان یکی از ابزارهای مهم در توسعه فرهنگ شفافیت در دستور کار همه حوزه های ستادی و سازمان های تابعه قرار گرفته است.

وی با اشاره به تاکید وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی مبنی بر ارزیابی اقدامات صورت گرفته در مبحث شفافیت از سوی ناظرین بیرونی گفت: با پیشنهاد مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه جهاد دانشگاهی از هشت سازمان غیر دولتی مردم نهاد دعوت شد، 14 سامانه شفافیت مرتبط با 5 سازمان تابعه و 4 معاونت ستادی مهم از دیدگاه مسائل اقتصادی-مالی و خدمات عمومی ارزیابی و رتبه بندی شود.

مدیرکل دفتر بازرسی ،ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت کار در خصوص پیشینه و اهمیت موضوع شفافیت در برنامه های این وزارتخانه نیز گفت: در برنامه ارائه شده آقای شریعتمداری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه رای اعتماد ، مبحث " شفافیت" یکی از اولویت های اساسی ایشان اعلام شد.

به گفته رفیعی از اواخر سال 97 به دستور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، "کمیته شفافیت" با حضور معاونین و مدیران ستادی و سازمان های تابعه تشکیل و نقشه راه شفافیت برگرفته از لایحه شفافیت در این کمیته بحث، بررسی، مصوب و در نهایت ابلاغ ودر حال اجرایی شدن است. 
مطالب مرتبط

با دستور رئیس جمهور و مصوبه شورای عالی رفاه؛
نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای بین صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان تامین اجتماعی محقق شد

با دستور رئیس جمهور و مصوبه شورای عالی رفاه؛
نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای بین صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان تامین اجتماعی محقق شد

با پیگیری محمدشریعتمداری و موافقت رئیس جمهوری، مسئله نقل و انتقال سوابق بیمه حق‌ بیمه با کسور بازنشستگی از صندوق‌بیمه‌اجتماعی‌کشاورزان‌، روستاییان‌ و عشایر به سایر سازمانها و صندوق‌های بازنشستگی و یا بالعکس موافقت شد.

|

نظرات کاربران